Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Jakość i bezpieczeństwo naszych produktów

Jakość i bezpieczeństwonaszych produktów

KROK 1: NA POCZĄTKU - WĄTPLIWOŚCI:

Tak jak ty, zaczynamy od dużej dawki sceptycyzmu. Pierwsze pytanie, jakie sobie zadajemy, brzmi – czy ten składnik jest bezpieczny w użyciu?

  1. Zanim jakikolwiek składnik trafi do naszych szamponów i odżywek, zbieramy wszystkie istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa i toksyczności tego składnika. 

  2. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy może on wyrządzić ci krzywdę, nigdy go nie użyjemy.

KROK 2: WYKONANIE DOGŁĘBNEJ ANALIZY SKŁADNIKÓW – BEZPIECZNY ZAKRES:

  1. Po zapoznaniu się z danymi dotyczącymi bezpieczeństwa składnika, następnym ważnym pytaniem, które zadajemy, jest: „Jaki jest bezpieczny zakres tego składnika?” Bezpieczny Zakres określa, jaką ilość tego składnika możemy rzeczywiście bezpiecznie użyć przez całe życie. 

  2. Pracujemy nad określeniem Bezpiecznego Zakresu dla każdego składnika w oparciu o podobny proces, który stosuje wiele agencji regulacyjnych i zespołów naukowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa. 

  3. Obejmuje to stowarzyszenie takie jak Komisja Unii Europejskiej, Światowa Organizacja Zdrowia i Narodowa Akademia Nauk. 

KROK 3: OKREŚLENIE CAŁEJ FORMUŁY PRODUKTU:

  1. Chociaż składnik może być sam w sobie bezpieczny, oceniamy również bezpieczeństwo naszych produktów, gdy mamy kombinację składników, aby potwierdzić, że ich użycie nie spowoduje nieoczekiwanego podrażnienia skóry lub oczu. 

  2. Jeśli nie możemy zagwarantować, że formuła produktu jest bezpieczna, nigdy nie opuści ona naszego laboratorium. Albo zmienimy skład, albo nie wprowadzimy produktu na rynek. 

  3. Zapewnienie zdrowych włosów to nie prosta sprawa, dlatego mamy ponad 500 naukowców i profesjonalistów, którzy robią wszystko, aby upewnić się, że nasze produkty spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa i regulacyjne na świecie. 

KROK 4: CIĄGŁE ŚLEDZENIE I MONITOROWANIE:

Gdy nasz nowy szampon lub odżywka Pantene pojawi się w sprzedaży, stale monitorujemy wasze komentarze na temat naszych produktów dostępnych na rynku. Zasługujesz na najlepsze – a to oznacza, że ​​nigdy nie możemy spuścić oczu z twojego bezpieczeństwa. To nasze zobowiązanie wobec ciebie!

FILM NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

Nigdy nie przestaniemy wprowadzać innowacji, aby utrzymać nasze składniki i produkty na najwyższym możliwym poziomie. Tutaj znajdziesz najnowsze informacje na temat naszych składników i standardów bezpieczeństwa naszej branży.