Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Jakość i Bezpieczeństwo

Jakość i Bezpieczeństwo

Pantene dąży do osiągnięcia najwyższego poziomu skuteczności, jak i bezpieczeństwa, wykorzystując starannie dobrane składniki w innowacyjnych formułach, tak, aby każdy wytwarzany przez nas produkt pomagał ci uzyskać więcej dni, kiedy twoje włosy będą wspaniałe przez cały dzień. Przy tworzeniu naszych produktów kierujemy się czterema zasadami: Korzyści, naturalne ekstrakty, bezpieczne i przetestowane.

Korzyści

Filozofia Pantene jest prosta: Najpiękniejsze włosy to włosy zdrowe. Opierając się na ponad 50 latach badań, nasze kultowe mieszanki składników odżywczych Pro-V w połączeniu z ochronnymi przeciwutleniaczami, lipidami uzupełniającymi niezbędne składniki i bogatymi w składniki odżywcze naturalnymi ekstraktami pielęgnują włosy od wewnątrz, zapewniając mocne, lśniące i zdrowo wyglądające włosy.

Naturalne ekstrakty

Kiedy opracujesz formułę, która działa, po co komplikować ją wypełniaczami i obciążającymi składnikami? W Pantene wierzymy, że najlepszy „przepis” na produkt to ten, który jest najbardziej precyzyjny. Trzymając się najwyższej jakości, dokładnie przebadanych składników w wydajnych i skutecznych stężeniach, zapewniamy maksymalne rezultaty bez nadmiaru.

Bezpieczne

Nasz zespół doświadczonych chemików, naukowców i toksykologów bada każdy składnik, aby upewnić się, że jest on dobry dla twoich włosów i bezpieczny dla twojego organizmu, jednocześnie biorąc pod uwagę bezpieczeństwo dla środowiska i pełną zgodność z przepisami. Współpracujemy z niezależnymi ekspertami zewnętrznymi, takimi jak Szwajcarski Instytut Witamin, aby potwierdzić jakość i czystość naszych składników. Nasza czujność nigdy się nie kończy: analizujemy każdy pojedynczy składnik przez cały cykl jego życia, a także jesteśmy czujni wobec każdego składnika, jaki trafia pod naszą kontrolę.

Przetestowane

Setki badaczy Pantene na całym świecie testuje składniki na każdym etapie podróży produktu, od naszego laboratorium do twojego domu — przeprowadzamy wiodące w branży badania naszych gotowych produktów, aby zapewnić, że każdy produkt działa bezpiecznie i skutecznie przez cały okres jego użytkowania.

Czy wiesz, że…?

Zapewniamy bezpieczeństwo i skuteczność w całym procesie i obejmujemy wszystkich naszych interesariuszy:

Jakość i Bezpieczeństwo

Regularnie kontrolujemy naszych dostawców i weryfikujemy ich zgodność z naszymi restrykcyjnymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, przepisów i jakości.

Jakość i Bezpieczeństwo

Spełniamy lub przekraczamy wytyczne bezpieczeństwa wiodących niezależnych i regulacyjnych organów, aby zapewnić, że nasze surowce, składniki opakowań i gotowe produkty są bezpieczne w użyciu.

Jakość i Bezpieczeństwo

Woda, której używamy w naszych szamponach, spełnia najwyższe standardy branżowe w zakresie czystości.

REFERENCJE

Produkty Pantene są sprawdzone, należą do najbardziej zaufanych i godnych zaufania wśród konsumentów oraz otrzymały i wygrały więcej wyróżnień zewnętrznych, nagród Beauty Awards, nagród branżowych, takich jak czasopisma z dziedziny urody i influencerzy, niż jakakolwiek inna marka szamponów. 
Niektóre składniki i formuły są również akredytowane, weryfikowane, zatwierdzane, certyfikowane przez zewnętrzne niezależne agencje, takie jak Swiss Vitamin Institute (SVI - Szwajcarski Instytut Witamin). 

Swiss vitamin institute

SVI jest niezależnym i uznanym na całym świecie laboratorium non-profit, posiadającym doświadczenie w zakresie 13 podstawowych witamin, kofaktorów i składników odżywczych. Zaufały im szpitale, agencje rządowe, organizacje pozarządowe i firmy na całym świecie, aby zapewnić jakość produktów zawierających witaminy. SVI stawia naukową doskonałość składników odżywczych w centrum innowacji w żywieniu i kosmetykach. 


Od 1992 roku produkty Pantene są uznawane przez SVI za ich formułę wzbogaconą o prowitaminę B5. Ponieważ Pantene poszukuje nowych źródeł witamin i składników odżywczych dla włosów, wiedza specjalistyczna SVI w zakresie witamin stała się jeszcze ważniejsza. 


SVI współpracuje z Pantene w celu analizy potencjalnych składników pod kątem ich składu witaminowego i składników odżywczych. Składniki te obejmują wodę różaną Pantene, bambus i olej rycynowy – wykazano, że wszystkie z nich są źródłem naturalnie występujących witamin i składników odżywczych.