Historia PantenePantene_AboutUs_History

Rok 1945| Narodziny Pantene
Pantene, marka należąca do szwajcarskiej firmy farmaceutycznej, zainspirowana pantenolem, debiutuje w Europie swoją linią wysokiej jakości preparatów do pielęgnacji włosów, o luksusowym zapachu, pakowanych w szklane pojemniczki.
Lata 60 | Skok do Ameryki
Amerykańskie sklepy zaczynają importować Pantene ze Szwajcarii, sprawia to popyt na te produkty wśród podróżujących z Europy. Sprzedaż w Nowym Jorku rośnie jeszcze bardziej, gdy Pantene zaczyna sprzedawać wyłącznie w ekskluzywnych sklepach, takich jak Waldorf Astoria i Saks Fifth Avenue.
1975 - 1976|  Złota nakrętka
Pantene wprowadza nowy wzór opakowań - tych ze złotą nakrętką. Nakrętka ta staje się ikoną - 35 lat później kobiety nadal ją wspominają.
1983 A teraz na poważnie
We wczesnych latach osiemdziesiątych Pantene rozszerza ofertę produktów, a podstawą staje się troska o zdrowie i rozwijanie działalności badawczej. Hasło Pantene brzmi: "Pielęgnacja i odżywianie pięknych włosów. "
1986| Fenomen popkultury
Kampania Pantene pod hasłem: „Don’t hate me I’m beautiful” staje się jedną z najbardziej znanych i pamiętanych kampanii w historii reklamy produktów do włosów. Gdy w 1985 roku Procter & Gamble kupuje Pantene, rozszerza dystrybucję na skalę masową, sprawiając, że technologia pielęgnacji włosów Pantene staje się powszechnie dostępna.
Wczesne lata 90| Dookoła świata
Pantene zaczyna swój marsz dookoła świata, podbijając Australię, Nową Zelandię, Europę Środkową i Wschodnią, Północną Afrykę, Amerykę Łacińską, Koreę i Japonię. Bogata oferta produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów i silny nacisk położony na zdrowie włosów czyni hasło Pantene Pro - V ® „Włosy tak zdrowe, że aż lśnią” rozpoznawalnym na całym świecie. 
1995 | Miliard powodów, by uwierzyć
Pantene staje się marką wartą miliardy dolarów.
1997 - 1998 | Na szczytach popularności
Pantene wciąż pozostaje najwyższej jakości marką dla produktów do pielęgnacji włosów i ulubieńcem mediów, promowanym przez najsłynniejsze magazyny mody.
2000 - 2006  | Wyglądaj dobrze
Pantene rewolucjonizuje podejście do pielęgnacji włosów, tworząc produkty dostosowane do rodzaju fryzury. Oferując ponad sto różnych produktów, Pantene dostarcza wszystkiego, czego potrzebują i wymagają włosy!
2012  | Rewolucja Strukturalna
Po latach rozwoju i rozległych badań, Pantene wprowadza na rynek swoją najbardziej wszechstronną i przełomową ofertę - produkty dostosowane do włosów w zależności od ich budowy strukturalnej. Jeśli znasz swoje włosy, dzięki Pantene będziesz miała takie włosy, jakie chcesz.