Przedłużanie żywotności farbowanych włosówPrzedłużanie żywotności farbowanych włosów

Jeśli jesteś podobna do nas, prawdopodobnie też myślisz, że włosy bardziej rude, blond lub brązowe (lub różowe, lub niebieskie, lub ombre-sombre) są lepsze. Jesteśmy opętani kolorem, a to dlatego, że jest  trudno uzyskać taki odcień, jaki wcześniej uznaliśmy za doskonały. Aby naprawdę zrozumieć, jak zabezpieczyć kolor włosów, włóżmy laboratoryjne fartuchy i odkryjmy, co farba robi z włosami.
Jak farba działa na Twoje włosy.


Farbowanie włosów to proces ich utlenienia, który zmienia strukturę włosa. Aby zatrzymać pigmenty farby we wnętrzu włosa, chemikalia sprawiają, że włosy pęcznieją i stają się bardziej porowate, by farba mogła wniknąć do środka. Kolor jest dobry, woda - zła! Kiedy Twój włos jest bardziej porowaty, woda także może do niego wniknąć, wypłukując Twój ulubiony kolor. W rzeczywistości ponad 80% odcienia farby jest wymywane tylko przez wodę.

Zapobieganie blaknięciu koloru.

Jeśli chodzi o utrzymanie godnego zazdrości koloru, jest tu wszystko o ochronie koloru na Twoich włosach. Ponieważ proces farbowania czyni osłonkę włosa szorstką, powodując uszkodzenia i matowość, jest bardzo ważne, by używać delikatnych szamponów i odżywek ochraniających kolor. Odpowiednie produkty do włosów pomogą wygładzić osłonkę włosa i przywrócić blask.

Dokładnie spłukuj.

Spłukiwanie włosów bardzo gorącą wodą sprawi, że kolor szybciej zblaknie. Staraj się spłukiwać chłodniejszą wodą i używać jej tylko tyle, ile potrzeba do wypłukania szamponu i odżywki; pomoże to zachować żywotność Twojego koloru na dłużej.

Susz z głową.
Farbowane włosy nie są w stanie w pełni wykorzystać składników z odżywek, których bardzo potrzebują. Na szczęście dla nas, uzależnionych od farbowania, są pewne zestawy szamponów z odżywkami, zaprojektowane specjalnie dla nas, stworzone by przylegały do włosów. Na przykład, szampon do farbowanych włosów ma odrębną technologię, by odżywka też zadziałała na włosach, pomagając odbudować ich powierzchnię i zabezpieczyć je. Najważniejsze? Jeśli farbujesz włosy, upewnij się, czy używasz odpowiedniego szamponu z odżywką, zaprojektowanych dla farbowanych włosów.