Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Lista niepożądanych składników

Lista niepożądanych składników

Dla fanek Pantene, które chcą alternatywy pozbawionej określonych składników, stworzyliśmy formuły, które nie zawierają siarczanów, parabenów ani silikonów, a mimo to zapewniają wspaniałe włosy.

0% siarczanów

Jeśli wolisz opcje bez siarczanów dla swoich włosów, uważamy, że nie powinno to wpłynąć na liczbę dni, kiedy twoje włosy będą wspaniałe. Dlatego stworzyliśmy zupełnie nową formułę szamponu, bez siarczanów i bez kompromisów. 

Po przetestowaniu naszej nowej bezsiarczanowej mieszanki odkryliśmy, że osoby, które nie były zadowolone z obecnych formuł bezsiarczanowych, pokochały nasz nowy szampon bezsiarczanowy, ponieważ skutecznie czyści on i zapewnia wspaniałe wrażenia podczas mycia. 

Motto, jakie przyświecało naszym badaczom z Pantene podczas pracy brzmi „mniej znaczy więcej”: robiąc wystarczająco dużo miejsca w już nasyconych, wolnych od siarczanów formułach, aby zmieściły się tam dobre rzeczy. 

0% parabenów

Pantene uważa, że ​​nikt nie powinien wybierać między wspaniałymi włosami, które kocha, a składnikami, których nie cierpi. Parabeny to rodzina konserwantów od dawna stosowanych w celu przedłużenia trwałości kosmetyków do włosów, skóry i makijażu, zapewniających, że produkty nie tylko spełniają swoje zadanie przez długi czas, ale także pozostają bezpieczne w użyciu, bez zmiany koloru lub konsystencji bądź, co gorsza, stając się siedliskiem niebezpiecznych drobnoustrojów.

0% silikonu

Pochodzący z krzemionki, jednego z najczęściej występujących pierwiastków w skorupie ziemskiej, silikon ujarzmia włosy od prawie 50 lat. Cząsteczki silikonowe, których używa dzisiaj Pantene, przeszły długą drogę: Niesamowicie małe i lżejsze niż wcześniej, ci prawdziwi wielozadaniowcy nawilżają i wygładzają włosy oraz pomagają chronić je przed uszkodzeniami podczas stylizacji na gorąco, pozostawiając pasma jedwabiście lśniące i łatwiejsze w układaniu. 

Chociaż silikony są substancjami chemicznymi, dziesięciolecia badań wykazały, że nie stanowią zagrożenia dla dobrego samopoczucia włosów (w rzeczywistości udowodniono, iż sprawiają, że włosy są zdrowsze i mocniejsze); i Pantene zawsze używa silikonów w skalibrowanych stężeniach.