Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Jak sprawić, by cienkie włosy wyglądały na grubsze
An image of 5 Pantene Lift'n'Volume Collection products surrounded by Pro-V pill, other smaller pills and a big pink blooming rose

Jak sprawić, by cienkie włosy wyglądały na grubsze

Bezbarwne, wiotkie pasma są często frustracją dla osób o cienkich włosach, ale mimo wszystko jest nadzieja. I chociaż czasami może się wydawać, że w loterii włosów wylosowałaś przegrany los, w rzeczywistości masz asa w rękawie. Chociaż średnica każdego twojego włosa może być cieńsza niż u innych ludzi, to osoby o delikatnej teksturze włosa mają ich w rzeczywistości więcej na skórze głowy niż inni. Rewelacja! Poza tym dzięki odpowiedniej wiedzy, produktom i pielęgnacji, możliwe jest zwiększenie objętości i grubości każdego włosa, uzyskując większe i grubsze pasma każdego dnia. Jeśli więc chcesz uzyskać odpowiedzi na pytania „Dlaczego moje włosy są takie cienkie?” i „Jak sprawić, by cienkie włosy wyglądały na pełniejsze”, to trafiłaś we właściwe miejsce. 

Jeżeli twoje włosy zmieniły ostatnio strukturę lub teksturę, możesz zadać sobie pytanie „Dlaczego moje włosy są takie cienkie?” Niestety, podobnie jak stres, zmiany hormonalne i czynniki środowiskowe mogą wywoływać zmiany w skórze, mogą również wpływać na moc, długość i kondycję włosów. Istnieją jednak metody, które możesz zastosować, a które mogą pokonać ten proces. Przeczytaj o nich w dalszej części. 

Jak sprawić, by moje cienkie włosy były grubsze?

Zaplanuj swoje działania i ustaw swój system pielęgnacji tak, aby od samego początku zapewnić maksymalną grubość i lekką jak piórko objętość twoim włosom. Pomyśl o tym jak o diecie dla grubych włosów, a pierwszym krokiem jest upewnienie się, że twój szampon działa na twoją korzyść, a nie przeciwko tobie. Sposób, aby naturalnie sprawić, by cienkie włosy wyglądały na grubsze, polega na dodawaniu objętości i głębi fakturze włosów na każdym kroku; nie mycie włosów codziennie oznacza nieusuwanie z włosów naturalnych olejków, a mycie kondycjonujące (mycie z odżywką przed szamponem) pomiędzy płukaniami pozwala na odświeżenie bez szkodliwego działania wody i stylizacji. 

Jakie są najlepsze produkty do cienkich włosów?

Najlepszy szampon do włosów cienkich powinien dodawać im objętości i sprężystości, delikatnie, ale skutecznie oczyszczając je na długości, aby nie były obciążone. Słowa, których szukasz na opakowaniu w tym przypadku to „zwiększanie objętości”, „zagęszczanie” lub „bez obciążenia”, aby „napompować” włosy od nasady. Łącząc innowacyjną technologię pielęgnacji włosów z naturalnymi składnikami, nowa kolekcja 
Kolekcja Pantene’snewLift’n’Volume Collection zawiera głęboko odżywczą substancję Pro-V, która jest nasycona wodą różaną, olejem rycynowym i biotyną. Nowy szampon Szampon Lift’n’VolumeShampoodelikatnie oczyszcza suche, zniszczone włosy, dostarczając im składników odżywczych potrzebnychdo utrzymania nawilżenia. Jak wszyscy wiemy, suche, zniszczone włosy to nie są zdrowe włosy, więc na każdym etapie traktuj priorytetowo odżywianie i zdrowie włosów oraz skóry głowy. Szampon ten nie zawiera siarczanów ani silikonu i zapewnia włosom wzmocnienie od wewnątrz, dzięki czemu produkt dodatkowo nie obciąża włosów. 

Gdy włosy są już czyste, ważne jest, aby zachować ich lekkość i przewiewną objętość jednocześnie uzyskując dodatkowe nawilżenie z odżywki. Na tym etapie polecamy nasz nowy produkt Odżywka Lift’n’VolumeConditioner, który jest absolutnie genialny. Udowodniono, że głęboko odżywia od nasady aż po same końce, zapewniając w 100% widocznie grubsze i pełniejsze włosy*. 

Po zapewnieniu dobrych fundamentów, pozostaje kwestia bazowego cięcia i technik stylizacji, które naprawdę mogą zrobić największą różnicę w przypadku cienkich i wiotkich włosów, przekształcając je z nijakich w bajeczne w mgnieniu oka. 

Świetny fryzjer jest na wagę złota, jeśli masz włosy, które wymagają „pracy”, aby wyglądały bezproblemowo, nawet jeśli masz z nimi głównie problemy. Porozmawiaj ze swoim stylistą i znajdź styl, który zapewni ci naturalny ,,ruch” i zwiększenie objętości, aby fryzura pięknie okalała twoją twarz. W przypadku większości delikatnych włosów często najlepsza jest średnia lub krótsza długość fryzury. Strzyżenie zaprojektowane tak, aby Twoje włosy wyglądały na pełniejsze, może znacznie pomóc w stworzeniu iluzji gęstych włosów, więc nie bój się odświeżającej mocy nożyczek. 

To może wydawać się oczywiste, ale wybór produktów do stylizacji zaprojektowanych specjalnie w celu zwiększenia objętości może mieć ogromny wpływ na cienkie włosy. Pantene’sGrowThicker to innowacyjna kuracja zagęszczająca włosy, która robi dokładnie to, co obiecuje na opakowaniu, widocznie pogrubiając włosy już po kilku rozpyleniach. Produkt chwali się, że może zagęścić istniejącą fryzurę tak, aby uzyskać efekt 6500 dodatkowych włosów. Lekka konsystencja nadaje teksturę cienkim pasmom, natychmiast sprawiając, że wydają się pełniejsze. 

Uzbrojona w odpowiednią wiedzę, produkty i fryzurę, od najgrubszych, najbardziej sprężystych włosów, jakie kiedykolwiek miałaś, dzieli cię tylko mycie i suszenie włosów. Potrzebujesz więcej informacji, jak uzyskać większą objętość włosów? Zajrzyj do poradnika naszych ekspertów! 

*w porównaniu z włosami nieumytymi 

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat