Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Jak uzyskać mocniejsze włosy
Jak uzyskać mocniejsze włosy

Jak uzyskać mocniejsze włosy

JAK UZYSKAĆ MOCNIEJSZE WŁOSY W KILKU PROSTYCH KROKACH

Silne, zdrowe włosy to w zasadzie włosy mniej narażone na łamliwość – takie, które są miękkie, lśniące i podatne na układanie, bez szorstkości i suchości.

Szukając sposobów, jak wzmocnić włosy, ważne jest, aby wiedzieć, co powoduje ich zniszczenie, czego należy unikać i co można zrobić, aby wzmocnić włosy w przyszłości.  

Tak więc, jeśli desperacko szukałaś metod, jak zachować gęste i mocne włosy, czytaj dalej, aby poznać proste kroki, które możesz podjąć, dla uzyskania wymarzonej fryzury.

Co powoduje łamanie włosów?

Jak zatem wyglądają niezdrowe włosy? Jeśli twoje włosy mają szorstką, porowatą teksturę, odczuwasz ich suchość, lub zauważasz kołtuny oraz wiele rozdwojonych końcówek, istnieje duża szansa, że mają one już oznaki uszkodzenia. Łamanie się włosów, najbardziej ekstremalna forma uszkodzenia, może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym nawet dostępnymi obecnie opcjami stylizacji. 

Na przykład rozjaśnianie i farbowanie włosów zmienia ich strukturę, czyniąc je bardziej podatnymi na uszkodzenia i sprawiając, że wyglądają na znacznie bardziej suche. Również zasada działania chemicznego prostowania i trwałej ondulacji polega na zmianie struktury włosów, dzięki czemu można zmienić ich wygląd, co powoduje jednak znaczne ich osłabienie. 

Nadmierne ciepło, czyli te wszystkie suszarki do włosów, lokówki, prostownice i wałki, które tak kochamy, również osłabiają włosy. Woda we włosach faktycznie „gotuje się” pod wpływem ciepła, a ciśnienie może spowodować nawet, że włosy pękną, aby umożliwić wydostanie się z nich pary. Zabiegi termiczne prowadzą do poważnego wysuszania włosów, dlatego przed ich zastosowaniem należy zawsze zapewnić ochronę przed wysoką temperaturą. 

Jak zatem wesprzeć swoje włosy, aby były jak najmocniejsze w obliczu szkodliwych stresorów? Dalej prezentujemy ABC mocnych włosów. 

Jak wzmocnić włosy?

Ulepsz swoją rutynową pielęgnację, aby uzyskać mocne włosy
Używaj silnie kondycjonującego szamponu, aby chronić włosy przed czynnikami stresogennymi, które mogą prowadzić do ich łamania. Jeśli potrzebujesz prostej zmiany w swojej codziennej pielęgnacji włosów, wypróbuj szampon Pantene Repair and Protect Shampoo, aby wzmocnić włosy i zmniejszyć poziom ich łamliwości*. Formuła zawierająca przeciwutleniacze zwalcza rozwój porowatości już we wnętrzu włosów, aby zachować ich zdrowie i zapewnić lśniące, sprężyste pasma, o których marzysz. To silny szampon do włosów, którego szukałaś. 

W komplecie z odżywką Repair and Protect Conditioner, która wnika do wnętrza włosów, uzyskasz głęboką regenerację od wewnątrz i całodobową ochronę między jednym a drugim myciem. Jeśli brzmi to zbyt intensywnie dla twoich cienkich włosów, istnieje też lekka wersja odżywki w piance, która zapewni włosom idealną równowagę nawilżenia bez ich obciążania, torując drogę do mocnych, zdrowych włosów. 

Jeśli potrzebujesz takiego produktu, który poradzi sobie z grubszymi włosami, polecamy odżywkę Pantene Volume & Body Conditioner. Rozprowadzisz ją bez trudu na każdym kosmyku, zapewniając im głęboko odżywczą ucztę, która sprawi, że twoje włosy nie będą się puszyć i będą mocne. 

Zobaczysz, każdy problem ma rozwiązanie! 

Zainwestuj swój czas w zabiegi pielęgnacyjne

Odżywka zmniejsza tarcie we włosach, nawilżając łuski włosa, co pomaga chronić jego wnętrze przed nieodwracalnym uszkodzeniem.

Odżywka zmniejsza tarcie we włosach, nawilżając łuski włosa, co pomaga chronić jego wnętrze przed nieodwracalnym uszkodzeniem. Ostatecznie to mocne włosy w dobrym stanie są gładkie i podatne na układanie, dlatego dobra odżywka jest niezbędna podczas każdego zabiegu pielęgnacyjnego.  

Ampułki Pantene Intense Rescue Shots zawierają skoncentrowane składniki pielęgnujące włosy, które zwalczają uszkodzenia w zaledwie 60 sekund. Najlepsza wiadomość jest jednak taka, że nie musisz się obawiać, czy użyjesz właściwej ilości produktu, ponieważ każda tubka zawiera odpowiednią dawkę preparatu. Jeśli natomiast jesteś ciągle w biegu, ampułkę do włosów** można po prostu wrzucić do torebki lub torby sportowej. Perfekcja i wygoda! 

Jeśli często czujesz, że twoje włosy są słabe, prawdopodobnie wymagają one bardziej regularnej pielęgnacji po każdym myciu. Zamiast codziennej odżywki, spróbuj dodać Pantene 3 Minutes Miracle do swojej rutyny. Działa dokładnie jak cotygodniowa kuracja, ale możesz stosować ją codziennie, aby zapewnić idealny poziom nawilżenia przez cały tydzień. 

Mokre włosy? Trzymaj szczotkę z daleka!
Nie zdajemy sobie sprawy z uszkodzeń spowodowanych szczotkowaniem włosów, a powtarzalność tego rutynowego zabiegu, jest w rzeczywistości odpowiedzialna za nadmierną łamliwość włosów, zwłaszcza jeśli są one mokre. Chcesz wiedzieć, jak uzyskać mocne włosy? Odłóż szczotkę i poczekaj aż wyschną. 

Twoje włosy puchną, gdy są wilgotne, przez co stają się słabsze i bardziej podatne na pękanie pod naciskiem szczotki. Szczotka ma wiele zębów, które szarpią, naciągają i naprężają włosy, aż do ich złamania. Czy kiedykolwiek próbowałaś pociągnąć szczotką po skórze i zobaczyć, jakie to okropne uczucie? A teraz wyobraź sobie to na twoich biednych włosach! Zamiast tego poszukaj grzebienia o szerokich zębach i delikatnie rozczesuj, przesuwając się od nasady do końców. 

Choć wydaje się to „zdrowszym” rozwiązaniem, nie powinnaś suszyć mokrych włosów, pocierając je mocno ręcznikiem, ponieważ siła tarcia również może spowodować, że włosy będą się łamać. 

Podobnie, choć wydaje się to „zdrowszym” rozwiązaniem, nie powinnaś suszyć mokrych włosów, pocierając je mocno ręcznikiem, ponieważ siła tarcia również może spowodować, że włosy będą się łamać. Najlepiej najpierw owiń włosy ręcznikiem (najlepiej z mikrofibry) lub bawełnianym t-shirtem, aby wyciągnąć z nich wodę przed suszeniem. Daj swoim włosom chwilę wytchnienia między suszeniem ręcznikiem a suszeniem suszarką, aby miały trochę czasu na regenerację, a w ten sposób również zapobiegniesz ich łamaniu. 

Chodzi o wprowadzenie dosłownie niewielkich zmian, które będą miały jednak ogromny wpływ na zdrowie twoich włosów. Poznaj i wprowadź w życie te zasady pielęgnacji włosów, a jesteśmy pewni, że już niedługo twoje włosy będą zauważalnie mocniejsze! 

Chcesz mieć mocne, zdrowe włosy? Nie igraj z ogniem!
…a konkretnie z wysoką temperaturą. Mówimy o tych ukochanych narzędziach do stylizacji. Jeśli chcesz mieć długofalowo zdrowe, wspaniałe włosy, pora na kompromis. Nikt nie oczekuje, że zrezygnujesz ze swojej suszarki lub prostownicy, ale możesz przecież obniżyć poziom ich nagrzania. Optymalne ustawienie temperatury korzystnie wpłynie na poziom ochrony twoich włosów, mimo tego, że stylizacja może potrwać trochę dłużej. 

Podobnie rodzaj fryzury może również wpływać na poziom uszkodzeń. Ściąganie włosów do tyłu w koński ogon, może owszem nadawać profesjonalny wygląd lub po prostu ukrywać oklapnięte włosy o 17:00, ale jeśli robisz to zbyt często, to z czasem możesz nadwyrężyć i osłabić część włosów. Spanie z włosami upiętymi do góry jest również poważnym błędem, ponieważ spowoduje to napięcie i możliwe złamanie włosów. Dokonywanie świadomych wyborów stylizacyjnych i ograniczanie tych, które szkodzą, z pewnością zaowocuje lepszą kondycją twoich włosów, ich zdrowiem oraz ładną fryzurą. 

Regularnie przycinaj końce
Wiemy oczywiście, że wizyta w salonie fryzjerskim, aby obciąć włosy to ostatnia rzecz, którą chcesz zrobić, gdy właśnie je zapuszczasz. Nikt jednak nie zauważy subtelnego przycięcia, mającego na celu usunięcie dolnych, najbardziej suchych partii włosów lub samych końcówek, które z czasem uległy największym uszkodzeniom. 

Włosy, które są częściej podcinane, są o wiele zdrowsze. 

Włosy, które są przycinane częściej, są o wiele zdrowsze, więc wpadaj do fryzjera na krótkie przycinanie co 6 do 8 tygodni. Podziękujesz sobie za każdym razem, gdy to zrobisz, ponieważ twoje włosy będą rosły o wiele mocniejsze i dłuższe. A to jest przecież twój ostateczny cel, prawda? 

Dokonując kilku poprawek w codziennej pielęgnacji włosów, będziesz o krok bliżej do mocniejszych, zdrowszych włosów, o których zawsze marzyłaś. Ruch po twojej stronie! 

*w porównaniu do szamponu nieodżywającego 
**złamanie spowodowane stylizacją w porównaniu do szamponu nieodżywającego 

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat