Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Mocne Włosy = Łatwe Do Układania Włosy
Mocne Włosy = Łatwe Do Układania Włosy

Mocne Włosy = Łatwe Do Układania Włosy

Wytrzymałość jest najważniejszą właściwością zdrowych włosów -  takie włosy są piękniejsze i mocniejsze (i masz wtedy więcej opcji stylizacji!). Lecz z kolei wszystkie te stylizacje mogą zmniejszyć wytrzymałość włosów, a co gorsza, nawet powodować łamliwość. Zatem aby uniknąć widocznych znaków osłabienia włosów - utraty blasku, nieprawidłowości i rozdwajających się końcówek - znajdziesz tutaj  nasze wskazówki, jak uzyskać mocniejsze włosy, nic z nimi nie robiąc.

1. Zacznij od mocnych podstaw.

Używanie prawidłowego szamponu i odżywki jest kluczem do budowy fundamentów dla zdrowych, mocnych włosów. Szukaj szamponów z formułą blokowania uszkodzeń, zaprojektowanych specjalnie, by pomóc włosom utrzymać wytrzymałość..

2. Bądź delikatna!

Nie musisz jak szalona szczotkować włosów, by pozbyć się splątania. Spróbuj czesać włosy, gdy są mokre, delikatnie, grzebieniem o rzadkich zębach. Pomału wyczesz splątania, zaczynając w dole włosów i przesuwając się w górę, co zredukuje ciągnięcie włosów, a to znaczy mniej uszkodzeń i łamliwości. I nie martw się, gdy zobaczysz wyczesane włosy na szczotce - jest zupełnie normalne gubienie od 50 do 100 włosów dziennie. 

3. Ostrożnie z wysoką temperaturą.

W związku włosów i wysokiej temperatury, trwającym w stanie miłość/ nienawiść, odległość stanowi sedno. Stylizacje przy użyciu wysokiej temperatury powodują mikropęknięcia, które osłabiają naturalną strukturę włosa. Zrób przerwę w używaniu narzędzi z wysoką temperaturą i spróbuj suszyć włosy w sposób naturalny. Jeśli wolisz stracić prawą rękę, niż zrezygnować z prostownicy, spróbuj zanim zaczniesz jej używać, wysuszyć włosy do 80 % w sposób naturalny, a potem prostownicę szybciej niż zwykle przeciągać przez pasma włosów. 

4. Poprawienie złych nawyków i używanie odpowiednich produktów może zdziałać cuda

Włosy będą mocniejsze i zdrowsze niż przedtem. Dodatkowo, utrzymując zdrowie włosów poprzez stosowanie odpowiednich produktów, nie tylko sprzyjasz, ale i stwarzasz solidne podstawy zdrowiu. 

Czy lubisz farbować włosy lub robić pasemka?

 Szampony stworzone z myślą o włosach farbowanych pomogą wypełnić ochronną warstwę lipidową Twoich włosów, która mogła zostać naruszona w wyniku farbowania. Wzmocnienie warstwy ochronnej zminimalizuje ilość wody dostającej się do włosa, co pomoże utrzymać farbę wewnątrz,  a kolor pozostanie piękny i intensywny. Równie ważne jest stosowanie zestawu produktów - szampon do włosów farbowanych ma działanie nawilżające, więc uzupełnij go, aplikując ten sam rodzaj odżywki, która dostarczy odpowiednią ilość substancji odżywczych.

Produkty powiązane

Więcej na ten temat