Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Badania włosów. Fakty na każdy dzień
Badania włosów. Fakty na każdy dzień

Badania włosów. Fakty na każdy dzień

Czy wiesz że:

Czy wiesz, że każdy ma 100 000 do 150 000 mieszków włosowych w skórze głowy?

Czy wiesz, że mieszek włosowy może tworzyć jeden włos przez dwa do pięciu lat?

Czy wiesz, że każdy mieszek włosowy wytwarza w ciągu życia 20-50 włosów?

Czy wiesz, że przy włosach do ramion ich końcówki mają około trzech lat?

Czy wiesz, że gdy włosy dorastają do ramion, oznacza to, że rosły przez co najmniej trzy lata?Włosy długie do pasa rosły co najmniej pięć lat.

Czy wiesz, że przy włosach do ramion długość włókna włosowego na głowie wynosi około 36 kilometrów?

Czy wiesz, że włosy tworzy ten sam składnik, który składa się na paznokcie, ptasie pióra i gadzie łuski?Jest on nazywany keratyną.

Czy wiesz, że każdego dnia gubimy w sposób naturalny 50-100 włosów?

Czy wiesz, że większość ludzi na świecie ma proste, grube, czarne włosy?

Czy wiesz, że tylko 1,8% światowej populacji ma z natury blond włosy?

Czy wiesz, że rude włosy są najrzadszym kolorem i najczęściej występują w Szkocji (13%) i w Irlandii (10%)?

Czy wiesz, że mieszek włosowy zawiera wystarczającą ilość materiału genetycznego, aby sklonować człowieka?

Czy wiesz, że w wieku 50 lat 50% kobiet ma 50% siwych włosów na głowie?

Czy wiesz, że mokre włosy są bardzo delikatne? Szarpanie i rozczesywanie może powodować naciągnięcia i pękanie ich struktury. Należy myć włosy delikatnie, wmasowując opuszkami palców (nie paznokciami) szampon w skórę głowy do uzyskania piany, unikając gwałtownego pocierania i szorowania.

Czy wiesz, że nie powinno się nigdy rozczesywać mokrych włosów? Należy stosować grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami lub rozplątywać włosy ręcznie przed układaniem. Pomoże to uchronić włosy przed niepotrzebnymi uszkodzeniami i pękaniem.

Czy wiesz, że wystarczy kierować suszarkę pod kątem, w dół włosa, aby zapobiec uszkodzeniom podczas suszenia? Takie postępowanie przeciwdziała unoszeniu się otoczki.

Czy wiesz, że prostownice i lokówki można stosować tylko do całkowicie wysuszonych włosów? Tego typu gorące urządzenia mogą sprawić, że woda we włosach zagotuje się, co uszkodzi je, spowoduje rozdwajanie końcówek i łamliwość.

Czy wiesz, że w szczotkę do włosów warto zainwestować? Należy pamiętać przy jej zakupie o trzech rzeczach: 1) Najlepsza jest szczotka naturalna, na przykład z włosia dzika. Pomoże rozprowadzić naturalne lipidy skóry głowy na całej długości włosa. 2) Jeśli szczotka z 100% włosia dzika jest zbyt miękka do Twoich włosów, warto wypróbować szczotkę mieszaną: 50/50 szczeciny naturalnej i materiału syntetycznego. 3) Kup kilka szczotek. Przy różnych zabiegach będą potrzebne różne ich typy. Prostokątna szczotka przydaje się przy prostowaniu włosów. Okrągła szczotka pomaga w układaniu fryzury.

Czy wiesz, że płukanie włosów w słodkiej wodzie lub wodzie sodowej po pływaniu w oceanie lub basenie pomaga zachować ich zdrowy wygląd?

Czy wiesz, że niewielka ilość odżywki bez spłukiwania zmiękczy włosy podczas gry w piłkę plażową lub zabaw wśród morskich fal?

Czy wiesz, że kapelusze nigdy nie były tak modne i uwodzicielskie, jak teraz, a nic nie chroni koloru włosów przed słońcem tak skutecznie jak one?

Produkty powiązane

Więcej na ten temat