Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Jak dobrać fryzurę do kształtu mojej twarzy?
Jak dobrać fryzurę do kształtu mojej twarzy?

Jak dobrać fryzurę do kształtu mojej twarzy?

Twarze są jak odciski palców - nie ma dwóch dokładnie takich samych. Znamy opisy kształtów twarzy takie jak kształt serca, gruszki, okrągły, podłużny i kwadratowy, lecz twierdzenie, że konkretna fryzura zawsze pasuje do danego kształtu twarzy, nie jest do końca trafne. Kluczem do sukcesu są tu proporcje. Przyjrzyjmy się twarzy w trzech strefach:

Strefa 1:  Czoło

Strefa 2:  Obszar pomiędzy linią brwi a czubkiem nosa

Strefa 3: Obszar pomiędzy czubkiem nosa a końcem podbródka

Jeżeli te trzy strefy są równe, Twoja twarz jest proporcjonalna i wiele różnych fryzur i sposobów cięć będzie Ci pasować. Jednak większość z nas ma te trzy strefy twarzy w różnych proporcjach.  Cała sztuka polega więc na tym, by odpowiednim cięciem i dobraną fryzurą pomóc zrównoważyć proporcje Twojej twarzy Twoją twarz.

Jeśli strefa 1 (Tczoło), jest większa niż pozostałe dwie strefy, powinnaś na przykład rozważyć noszenie lekkiej grzywki. Jeśli strefa 3 (obszar pomiędzy linią brwi a czubkiem nosa) jest mniejsza niż strefy 1 i 2, korzystne będą długie, miękkie pasma włosów, skierowane do przodu, w stronę twarzy. Jeśli strefa 2 (obszar pomiędzy czubkiem nosa, a końcem podbródka) jest większa niż strefy 1 i 3, można wypróbować cięcia i fryzury, które oddalą Twoje włosy od kości policzkowych - pasma włosów nie powinny być skierowane w stronę twarzy.

Oprócz zrównoważenia proporcji twarzy, prawidłowe cięcie i właściwy dobór fryzury może stworzyć wrażenie  włosów bardziej miękkich i grubych, z większą ilością loków, jeśli masz kręcone włosy lub też włosów dłuższych niż w rzeczywistości.  Dobry stylista bierze pod uwagę strukturę włosa, gęstość i fakturę teksturę Twoich włosów, a także Twój styl życia, dobierając optymalny sposób cięcia i ułożenia włosów.

Produkty powiązane

Więcej na ten temat