Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
MYŚLISZ, ŻE WIESZ, JAK NALEŻY MYĆ WŁOSY? PRZEMYŚL TO NA NOWO!
MYŚLISZ, ŻE WIESZ, JAK NALEŻY MYĆ WŁOSY? PRZEMYŚL TO NA NOWO!

MYŚLISZ, ŻE WIESZ, JAK NALEŻY MYĆ WŁOSY? PRZEMYŚL TO NA NOWO!

Przyznajmy, traktujemy szorstko nasze włosy, szczególnie pod prysznicem. I chociaż czujemy się ekspertami od mycia włosów, jest tutaj kilka porad, jak możesz zwiększyć oczyszczanie i zmniejszyć uszkodzenia włosów. Oto co należy zrobić, by przejść od „coraz czystsze” do „coraz wspanialsze”.

Rozplącz przed myciem:

Nawet nie myśl o wejściu pod prysznic ze splątanymi włosami! Włosy są słabsze, gdy są mokre, , ponieważ puchną i naciągają się, co znaczy, że bardzo łatwo można je połamać. Bądź ostrożna i rozplątując włosy, i później - czesząc je dopiero gdy wyschną, grzebieniem z rzadkimi zębami. Zmniejszy to łamliwość włosów.

Szampon jest jak ekspert: Użyj go z góry na dół

Aby ochronić nowe sploty, zaaplikuj szampon blisko nasady włosa, gdzie zbierają się tłuszcz i pozostałości po stylizacji, i rozprowadź aż do końca włosów w takim samym kierunku, jak spływająca woda. Szalone czochranie włosów aż do powstania wielkiego szczurzego gniazda może jest Twoim nawykiem, ale potrafi doprowadzić do takiej plątaniny, której nie rozplącze najlepszy szampon nawilżający. Zacznij myć włosy przy skórze głowy i kontynuuj mycie stopniowo coraz niżej wzdłuż długości włosów, aby uniknąć splątań i zminimalizować uszkodzenia. Rozważ powtórne mycie, jeśli banieczki szamponu nie dotrwały do końca pierwszego mycia.Nadmiar tłuszczu i zabrudzeń niszczy banieczki. Jeśli pianka nie utrzymuje się do końca mycia, to znaczy, że Twoje włosy nie są jeszcze wystarczająco czyste.

Odżywka 101: Odżywkę, odwrotnie niż szampon, nakładaj zaczynając od dołu.

Po spłukaniu szamponu nałóż odżywkę na końce włosów i przesuwaj się w górę, aż do nasady włosów. Następnie, używając palców lub grzebienia z rzadkimi zębami, delikatnie przeczesz je pod prysznicem, zaczynając od dołu do góry. Na czas kąpieli pozostaw odżywkę na włosach, spłucz ją dopiero na końcu. 

Osuszaj, nie trzyj: Delikatne osuszaj mocna nawilżone włosy suchym ręcznikiem, albo nawet ręcznikiem z mikrofibry. Przez energiczne tarcie wytwarzasz splątania, które powodują szorstkość otoczki, szykując Twoje włosy do puszenia. Używaj grzebienia z rzadkimi zębami lub szczotki szkieletowej, przygotowując włosy do stylizacji. 

Produkty powiązane

Więcej na ten temat