Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Szampon 101: Wybór odpowiedniego szamponu
Szampon 101: Wybór odpowiedniego szamponu

Szampon 101: Wybór odpowiedniego szamponu

Czy powinno się używać szamponów bez siarczanów?

Jest wiele szumu wokół używania szamponów wolnych od siarczanów, lecz czy większość z nas w ogóle wie, dlaczego nie chcemy siarczanów w szamponach? Siarczany są składnikiem surfaktantów (substancji powierzchniowo czynnych), używanych we wszystkich rodzajach kosmetyków (do mycia twarzy, rąk, ciała, itd), stworzonych by czyściły i wytwarzały pianę. Siarczany, uzyskane z olei naturalnych, wraz z wieloma innymi składnikami, zaprojektowane są do czyszczenia.

Jaki jest najlepszy szampon do Twojego typu włosów?

Masz włosy delikatne, z tendencją do opadania?

Delikatne włosy zawierają o 50% mniej protein niż grube włosy, zatem o powstanie walczą z ciężarem resztek pozostałych po stylizacji, brudem i tłuszczem, wytwarzanym na głowie. Wynik? Włosy stają się zwiotczałe i bez życia. Zacznij stosować szampon dodający objętości, zaprojektowany by  usuwać nadmiar pozostałości i pozostawiać włosy krystalicznie czyste. Preparaty czyszczące nie nawilżają silnie włosów, więc otrzymasz lekkie, podniesione włosy o bardziej gęstym, pełniejszym wyglądzie.

Walczysz z grubymi, puszącymi się włosami?

Grube włosy łatwo zmieniają się w wielkie i puszące się, zatem by oswoić je niezbędne są szampony nawilżające i wygładzające. Bądź hojna w ilości szamponu, którego używasz: zazwyczaj grube włosy myte są nie tak często jak cienkie, więc będą potrzebowały więcej szamponu do mycia. Kolejnym rozwiązaniem jest używanie odżywki bez spłukiwania, by zwalczyć kłopoty z rozdwajającymi się końcówkami.

Kontrola nad kręconymi, suchymi włosami?

Kręcone włosy zmieniają się, szczególnie dlatego, że wzory loków są niepowtarzalne. Te wzory loków często hamują naturalne nawilżanie tłuszczem, który jest rozprowadzany wzdłuż włosa, sprawiając, że posiadaczki kręconych włosów są podatne na łamliwość i suchość włosów. Nawilżający szampon, zaprojektowany dla kręconych włosów, pomoże rozplątać włosy i ochroni mokre włosy, co zmniejszy ich łamliwość. A więc, mając kręcone włosy, proszę pamiętać o delikatnym masażu skóry głowy. Dopiero potem rozprowadzić szampon na włosach niżej i dokładnie spłukać.

Produkty powiązane

Więcej na ten temat