Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Co powoduje przerzedzanie się i wypadanie włosów
A photo of a young woman with long blonde hair looking at the brush with a lot of lost hair

Co powoduje przerzedzanie się i wypadanie włosów

Przerzedzenie włosów i wypadanie włosów to dwa z najczęstszych problemów związanych z włosami, jeśli nie największy. 

Wszyscy naturalnie zurzucamy od 50 do 100 włosów dziennie-tak, naprawdę! - i prawdopodobnie zauważysz to najbardziej podczas szczotkowania włosów, a nawet podczas mycia pod prysznicem (a później musisz odblokować odpływ. Jejku.). Początkowo może to spowodować panikę – "wypadają mi włosy!- ale w niektórych przypadkach? wypadanie włosów jest całkowicie normalne.

Dlaczego moje włosy są przerzedzone?

Wiek

Niestety, największą przyczyną przerzedzania włosów jest coś, co jest nieuniknione dla nas wszystkich: starzenie się. Wraz z wiekiem zmniejsza się szerokość każdego włosa, a także ilość włosów na skórze głowy, ponieważ niektóre mieszki włosowe przestają wytwarzać włosy, zależnie od naszych genów. 

Hormony

Hormony są częścią życia i niestety wszyscy musimy je na dłuższą metę tolerować, a w późniejszym życiu przechodzimy przez „zmianę” zwaną inaczej menopauzą. Jest to kolejny główny powód przerzedzania włosów u kobiet, ponieważ zmiana może spowodować nasilenie wypadania włosów z powodu niższego poziomu hormonów żeńskich. 

Inne poważne zmiany w organizmie, takie jak ciąża lub nagła utrata wagi, mogą również powodować przerzedzenie lub utratę włosów. W trakcie ciąży zwiększa się poziom estrogenu i wydłuża się cykl życia pojedynczych włosów. Po porodzie poziom estrogenu ponownie spada, co kończy przedłużanie życia poszczególnych włosów. Wtedy wypadają one, sprawiając wrażenie dodatkowej utraty włosów, ale to po prostu twoje włosy powracają do stanu sprzed ciąży. Ta faza „normalizacji” zwykle trwa kilka miesięcy, dopóki cykl włosów nie wróci do normy. 

Stres i stan zdrowia

Kiedy jesteś zestresowana, możesz zauważyć, że włosy stają się nieco bardziej przetłuszczone, a nawet może pojawić się łupież. Ale nie panikuj – sam stres nie powoduje nagłego wypadania włosów. 

Niemniej jednak, niestety nie jest to całkowicie nieprawda; długotrwały stres psychiczny może mieć wpływ na twoje samopoczucie i może prowadzić do utraty włosów. Jeśli martwisz się wypadaniem włosów związanym ze stresem, warto skontaktować się z lekarzem, aby zobaczyć, jakie długoterminowe zmiany możesz wprowadzić, żeby zwalczyć ten stres, lub dowiedzieć się, czy twoje włosy przerzedzają się z powodu innej choroby, jak niedobory składników odżywczych lub łysienie. W międzyczasie postaraj się podejść do tego ze spokojem. 

Uszkodzenia włosów prowadzące do ich łamania

Zarówno w przypadku przerzedzania, jak i wypadania ważne jest, aby pielęgnować włosy, aby były tak mocne i zdrowe, jak to tylko możliwe. 

Podczas gdy farbowanie i modelowanie na gorąco rzadko wiąże się z przerzedzeniem lub wypadaniem włosów, to obecnie jest to główny powód uszkodzenia włosów. Substancje chemiczne zawarte w farbie do włosów mogą pozbawiać je warstwy ochronnej, co przy regularnym farbowaniu włosów powoduje, że poszczególne włosy stają się cieńsze. Uszkodzenia spowodowane koloryzacją sprawiają również, że włosy są bardziej podatne na łamanie. 

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co uszkadza twoje włosy, jak na przykład modelowanie na gorąco (prostowanie, nakręcanie itp.), promieniowanie UV i chlor, trwała lub chemiczne prostowanie bądź codzienne zabiegi mogą sprawić, że włosy będą bardziej kruche, co spowoduje ich nasilone łamanie. A w najgorszych przypadkach mogą to być przyczyny wypadania włosów. 

Twoja codzienna pielęgnacja włosów może mieć duże znaczenie. Na przykład możesz sobie z tym poradzić, stosując odżywkę przy każdym myciu i uzupełnić swój rytuał cotygodniową (lub częstszą, w razie potrzeby) dogłębną kuracją. To dostarczy włosom mnóstwo wilgoci i pomoże odwrócić oznaki uszkodzenia. 

W tym przypadku twoja codzienna pielęgnacja włosów może mieć duże znaczenie. Na przykład możesz sobie z tym poradzić, stosując odżywkę przy każdym myciu i uzupełnić swój rytuał cotygodniową (lub częstszą, w razie potrzeby) dogłębną kuracją. To dostarczy włosom mnóstwo wilgoci i pomoże odwrócić oznaki uszkodzenia. Później powiemy ci, który z nich jest dla ciebie najlepszy! 

Jak radzić sobie z przerzedzaniem włosów

Ogólnie rzecz biorąc, sekretem minimalizacji wypadania włosów i zwalczania oznak przerzedzenia włosów są produkty, które są pełne składników odżywczych dla zdrowszego wyglądu włosów-myśl, że lśniące, mocniejsze i "pełne" w wyglądzie. Łatwą wymianą włosów można dokonać, stosując szampon i odżywkę zwiększającą objętość z wspomnianymi składnikami odżywczymi. 

Szampon Extra Volume to lekki Duet energetyczny, który współpracuje, aby przywrócić włosom objętość i objętość. Kolekcja jest jak Multiwitamina dla Twoich włosów, łącząc potężną mieszankę kluczowych składników odżywczych, aby uzyskać pełniejsze i mocniejsze włosy*. Wskazówka-spróbuj masować skórę głowy pod prysznicem za każdym razem, gdy się myjesz-to pobudzi przepływ krwi do skóry głowy, a nawet zachęci do wzrostu. 

Dlaczego nie spróbować raz w tygodniu wymieniać odżywki Superfood Pantene z Maską Keratynową; zapewni to zestresowanym lub przepracowanym włosom szybki i intensywny zastrzyk składników odżywczych, aby chronić włosy przed stylizacją termiczną i ogólnym zużyciem na dłuższą metę. Świetne do zwalczania przerzedzania włosów, ponieważ włosy mocniejsze wyglądają i czują się pełniejsze. 

Możesz pracować na swój sposób, aby pełne włosy z prysznicem, jak również. Nałóż Olejek Do włosów z olejem arganowym na końce wilgotnych włosów, aby zachować je miękkie i odżywione; olej arganowy jest znany z spowolnienia starzenia się włosów. Olej można również nakładać na suche włosy, więc włóż go do torby gładki i gładki suchy olej z olejem arganowym, aby uzupełnić wilgoć w podróży, Jeśli czujesz, że jesteś trochę suchy. 

W idealnym świecie każdy dzień byłby dobrym dniem włosów, ale są dni, w których stylizacja może nie być priorytetem numer jeden. Nadużywanie narzędzi do stylizacji termicznej prowadzi ostatecznie do uszkodzenia, a w skrajnych przypadkach do pęknięcia 

W idealnym świecie każdy dzień byłby dobrym dniem włosów, ale są dni, w których stylizacja może nie być priorytetem numer jeden. Nadużywanie narzędzi do stylizacji termicznej ostatecznie prowadzi do uszkodzenia, a w skrajnych przypadkach do złamania – więc skorzystaj z okazji, aby dać włosom trochę przerwy, jeśli możesz Mousse Perfect Volume. Dni, w których planujesz nie wychodzić z domu i oglądać serial to idealna okazja na miłą odwyk włosów. 

Pro styling tip: jeśli nie chcesz używać narzędzi do stylizacji termicznej, nałóż Pantene Perfect Volume mousse na wilgotne włosy i wysusz do góry nogami. Wymusza to objętość bezpośrednio w wewnętrznych warstwach włosów i zapewnia uniesienie korzeni, zapewniając długotrwałą objętość i utrzymanie. Wykończ lakierem do włosów Pantene Perfect Volume, aby utrzymać tę objętość na swoim miejscu i dodaj odrobinę "oomph" do swojej stylizacji. 

Dokonaj zdrowych wyborów życiowych dla zdrowszego Ciebie

Jedzenie zdrowe i z wystarczającą różnorodnością witamin i składników odżywczych jest najlepszym sposobem, aby zapewnić organizmowi dokładnie to, czego potrzebuje na wystarczającym poziomie. Jeśli występują przerzedzenie włosów lub wypadanie włosów, spojrzeć na biorąc suplement lub dwa, aby pomóc rozwiązać przyczynę problemu. Na przykład Biotyna jest w dużej mierze powiązana i znana z wspierania wzrostu zdrowo wyglądających włosów i paznokci i może pomóc. Jeśli więc zastanawiasz się, co może powodować przerzedzenie włosów, przyjrzyj się bliżej swojej diecie. 

Regularne podcinanie włosów

Chociaż częste podcinanie nie sprawi, że twoje włosy odrosną szybciej - w przeciwieństwie do popularnego mitu, pomoże zmniejszyć łamliwość, przecinając najbardziej delikatną część włosów – końce – wspierające zdrowsze, pełniejsze włosy. Ponadto dobrze dobrana fryzura dostosowana do przerzedzania włosów może sprawić, że będzie wyglądać pełniej, z większą objętością. Jeśli masz przerzedzone włosy, poproś fryzjera o cięcie, które stworzy pełniejszy wygląd. 

Podsumowując, obiecujemy, że nie jesteś jedyną osobą, która doświadcza przerzedzania włosów i chociaż może nie być to, na co liczyłeś, jest to całkiem normalne. Wykonaj kilka łatwych zmian z naszej ściągawki o przerzedzaniu włosów powyżej, a możesz spać spokojnie wiedząc, że pełny wygląd włosów i dodatkowe odżywianie, na które zasługuje, jest dobrze i naprawdę w twoich rękach. 

* Wytrzymałość na uszkodzenia spowodowane stylizacją w porównaniu z szamponem bez właściwości odżywczych. Umyte w porównaniu z nie umytymi włosami.

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat