Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
KRÓTKO O RZEDNĄCYCH WŁOSACH
KRÓTKO O RZEDNĄCYCH WŁOSACH

KRÓTKO O RZEDNĄCYCH WŁOSACH

Myślisz, że tylko Twoja szafa jest miejscem, które zmienia się z sezonu na sezon? Pomyśl raz jeszcze. Naturalne gubienie włosów także potrafi zmieniać. To normalne, że wypada od 50 do 100 włosów dziennie, co jest spowodowane cyklem rozwoju włosa. Ale jak wiele z włosów, które widzisz na swojej ulubionej bluzce lub na szczotce, wypadło z powodów naturalnych, a jak wiele z powodu łamliwości? Nie zawsze łatwo na to odpowiedzieć.

Jeśli końcówki tych odrzuconych włosów są czyste i zaokrąglone, to prawdopodobnie włosy wypadły przez naturalny proces rozwoju. Postrzępione i złamane końcówki oznaczają, że włosy wypadły z powodu łamliwości (czytaj: nie panikuj nad tamtymi lokami!).  
 
Prawdą jest, że genetyka i wiek są w dużej mierze odpowiedzialne za przerzedzanie włosów, które powstają głęboko pod skórą głowy - z dala od zewnętrznych czynników, takich jak produkty do pielęgnacji włosów. Lecz chociaż nie możesz kontrolować, bazując na DNA, jak bardzo Twoje włosy przerzedzą się, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by walczyć z wyglądem osoby o rzednących włosach. Jeśli martwi Cię ten nadmierny ubytek, lub nagle zaczynasz tracić włosy, skonsultuj się ze swoim lekarzem. 

Unikaj szczotkowania mokrych włosów, bo istnieje wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia. Odrzuć szczotkę i zamiast niej wybierz grzebień z rzadkimi zębami. Jeśli używasz szczotki podczas suszenia wilgotnych włosów suszarką, wybierz taką z rzadkimi zębami, by uniknąć szarpania. 

Oczywiście, zawsze możesz wystylizować włosy, by nadać włosom pełniejszy wygląd. Nadanie objętości jest świetnym sposobem ukrycia przerzedzonych włosów, zatem polecamy produkty zwiększające objętość. Choć może się wydawać wbrew intuicji używanie odżywki na takie włosy, nowoczesna lekka technologia może zabezpieczyć Twoje włosy przed dalszym wypadaniem z powodu łamliwości bez obciążania Twoich włosów, pomagając im uzyskać pełniejszy wygląd. Pełniejsza fryzura pomoże zakryć więcej skóry głowy, więc to może być idealny czas na wypróbowanie tych fryzur z lokami bądź falami, którym się przypatrujesz. Dla zmiany wyglądu, wypróbuj część włosów utrzymać w nieładzie, by ukryć linię włosów. 

Produkty powiązane

Więcej na ten temat