Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Walka z wakacyjną suchością i puszeniem
Walka z wakacyjną suchością i puszeniem

Walka z wakacyjną suchością i puszeniem

Walka z wakacyjną suchością i puszeniem

Lato jest wspaniałe z wielu powodów: przyjęcia na świeżym powietrzu, zabawy na plaży. Czy jest coś, co nie jest fajne w lecie? Tak: przesuszone, zniszczone włosy. Nawet jeśli na pozór wyglądają fantastycznie - z naturalnymi pasemkami, swobodne i czesane ciepłym wiatrem, istnieje szereg czynników działających negatywnie na Twoje pukle o tej porze roku. 

Co sieje spustoszenie na Twoich włosach?

Rosnąca ekspozycja na promienie UV: Usuwa wilgoć z włosów, powodując ich wysuszenie i puszenie się, oraz zmienia strukturę włosa. A co najgorsze, częste wystawianie włosów na słońce niszczy pigment, który działa jak filtr na promieniowanie słoneczne, przez co Twoje włosy trudniej bronią się przed uszkodzeniami. 

Wilgotność: Wróg Twoich włosów - trudno się je układa, a zbyt dużo wilgoci w powietrzu powoduje suchość, szorstkość i kruchość włosów. 
Pływanie: Częste zanurzanie się w chlorowanej wodzie w basenie lub w słonej wodzie morskiej też oznacza, że Twoje włosy wystawione są na niszczące czynniki. Sól oraz miedź i algicydy, znajdujące się w wodzie basenowej, działają niekorzystnie na proteiny zawarte w Twoich włosach i mogą nawet spowodować odbarwienie kosmyków. 

Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów i uzyskanie słonecznych pasemek, takie jak aplikowanie soku wyciśniętego z cytryny, mogą prowadzić do dalszego przesuszenia i odbarwienia pasm. 
Wynikiem tego wszystkiego jest zmniejszenie sprężystości, mocy i naturalnego blasku Twoich włosów. Ale bez obaw! Jesteśmy tutaj po to, by dać Ci kilka wskazówek, jak zmniejszyć niszczące działanie słońca i jak pozbyć się przesuszenia włosów w naszej ulubionej porze roku. 

Zatem jak można utrzymać naturalną moc i blask włosów podczas letnich miesięcy? 
Noszenie kapelusza lub chronienie się pod parasolką to niezawodne metody na słoneczne promieniowanie UV, lecz jest też inny sposób, by uniknąć chowania się w cieniu od maja do września: odżywka bez spłukiwania. Niech stanie się Twoim najlepszym przyjacielem na letnie miesiące. Pomoże Ci utrzymać właściwy poziom nawilżenia włosów, chroniąc je zarazem przed dużą wilgotnością powietrza i jej wysuszającymi pasma skutkami. 

 Jeśli jednak już odczuwasz efekt trzymiesięcznego działania słońca na Twoje włosy, spróbuj tych rozwiązań: 
Spłukuj! Zawsze dokładnie spłukuj włosy po pływaniu, by usunąć wszelkie niepożądane elementy, jak chlor czy sól. 
Zapomnij o domowych sposobach - unikaj używania „naturalnych” rozjaśniaczy, jak sok z cytryny. Rezultaty mogą być nieprzewidywalne (bardziej pomarańczowe włosy?) i Twoje włosy  mogą wyglądać naprawdę nieciekawie. 
Zmień swoje nawyki: Wybierz produkty do włosów specjalnie zaprojektowane tak, by przeciwdziałać letniemu wysuszeniu pasm oraz daj swoim wykończonym włosom odżywczy zastrzyk dzięki intensywnej kuracji.

Radzimy zaaplikować te produkty i nakładać czepek podczas kąpieli lub pływania. 
Poeksperymentuj z włosami: Zamiast zadręczać się, że Twoje włosy są proste możesz podczas wakacji sprawdzić, jak będziesz wyglądała z falującymi włosami. 
Postępuj według tych wskazówek, a przywrócisz włosom ich poprzednią chwałę, i to zanim wymówisz słowo: „wrzesień”. 

Produkty powiązane

Więcej na ten temat