Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Olejek arganowy do włosów
An image of Pantene Pro-v Argan Oil bottle

Olejek arganowy do włosów

Korzyści płynące z olejku arganowego dla włosów

Twoje włosy naturalnie zawierają olejek w swojej strukturze, co pomaga nadać im naturalną elastyczność i siłę. Jednak z biegiem czasu tracimy je, przez czynniki zewnętrzne, takie jak na przykład pogoda czy nawyki pielęgnacyjne, typu stylizacja przy wysokich temperaturach czy koloryzacja. Podobnie skóra głowy wytwarza naturalne olejki zwane sebum, które pomagają chronić włosy od zewnątrz.

Olejki takie jak olej arganowy, mogą nadać włosom gładkość i połysk, pomagając uzupełnić część utraconych olejów. Łatwość wchłaniania tego składnika oznacza, że olejek arganowy naprawdę ugasi pragnienie twoich włosów.

Jeśli masz suche włosy, dobrą wiadomością jest to, że naprawdę wchłoną one ten składnik, ponieważ wilgoć wypełnia luki w strukturze włosów spowodowane uszkodzeniem. Aby lepiej zrozumieć ten proces, przeczytaj więcej w naszym przewodniku, a dowiesz się, w jaki sposób nawilżanie pomaga suchym włosom. Szukaj produktów zawierających olej arganowy, jeśli wiesz, że twoje włosy naprawdę potrzebują nawilżenia.

Olejek arganowy dla suchych, puszących się włosów

Suche włosy łatwiej wchłaniają wodę z otoczenia, co z kolei powoduje, że pęcznieją i tracą kształt, pozostawiając włosy „nadmuchane” i puszące się. Rozwiązanie? Zanim wyjdziesz z domu, upewnij się, że twoje włosy są dobrze nawilżone.

Nasz olejek  PANTENE PRO-V ARGAN INFUSED OIL sprawia, że włos czerpie korzyści z tego nawilżającego składnika, jednocześnie otrzymując zastrzyk zdrowych witamin, takich jak witamina B5 i aminokwasy. Łącząc marokański olej arganowy z naszym flagowym kompleksem Pro-V, opracowaliśmy formułę, która wspiera zdrowy wygląd włosów i wygładza oznaki uszkodzeń. Zaletą oleju arganowego do włosów jest to, że wygładza powierzchnię pasemek i dostarcza dodatkowego nawilżenia, którego one potrzebują. Czyni go to idealnym antidotum na problemy z suchymi, puszącymi się włosami. Jest on szczególnie świetny do zmiękczania suchych i rozczochranych końcówek, aby przekształcić je w błyszczącą i gładką fryzurę. Spragnione pasemka wchłoną go bez tłustych pozostałości, a poza tym jest też świetną pomocą w rozczesywaniu – pomyśl o 24 godzinach gładkości i połysku, których pragniesz dla swojej fryzury.

Spragnione pasemka wchłoną go bez tłustych pozostałości, a poza tym jest też świetną pomocą w rozczesywaniu – pomyśl o 24 godzinach gładkości i połysku, których pragniesz dla swojej fryzury.

Olejek arganowy do włosów kręconych

Włosy kręcone są z natury bardziej suche ze względu na indywidualną budowę włosa – to sprawia, że olejek arganowy jest jednym z ich najlepszych przyjaciół w dziedzinie pielęgnacji włosów. Loki i fale w kształcie twoich włosów oznaczają, że ich naturalne olejki mają większą trudność przedostać się w dół włosa od skóry głowy. Rezultat? Włosy, które z natury są nieco przesuszone, zwłaszcza na końcach. Suche loki mają tendencję do braku wyrazistości, co może powodować puszenie się – dobrą wiadomością jest to, że suchy olejek może naprawdę pomóc Ci odzyskać zdefiniowany kształt.

Zaaplikuj nasz olejek PANTENE PRO-V ARGAN INFUSED OIL, koncentrując się na odcinku od połowy długości do końców loków. Może to naprawdę pomóc przywrócić utraconą wilgoć i znowu nadać lokom wyrazistość, którą miały dawniej. Noś go przy sobie przez cały czas, aby ponownie nakładać w podróży, a z czasem zauważysz różnicę w nawodnieniu i łatwości układania.

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat