Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Co powoduje rozdwajanie się końcówek?
Co powoduje rozdwajanie się końcówek?

Co powoduje rozdwajanie się końcówek?

Rozdwajanie włosów jest skutkiem tego, że włosy stają się kruche i słabe, co sprawia, że są bardziej podatne na łamanie, niezależnie od tego, czy są to rozdwojone końcówki, czy też całkowite odłamania. Niestety wiele nowoczesnych stylizacji może przyspieszyć proces niszczenia.

Przyczyny rozdwajania się końcówek włosów

Rozdwajanie końcówek włosów pojawia się, gdy włosy stają się kruche i słabe, co czyni je bardziej podatnymi na łamliwość. Współczesne metody stylizacji mogą przyspieszyć ten proces, prowadząc do uszkodzeń struktury włosa.

FARBOWANIE WŁOSÓW A ROZDWAJANIE KOŃCÓWEK

Koloryzacja zmienia strukturę włosa, wpływając na jego wygląd. Niestety osłabia to włosy, czyniąc je bardziej podatnymi na uszkodzenia i pojawienie się naszego głównego wroga – rozdwajających się końcówek. W związku z tym, to nie same zabiegi koloryzacji powodują rozdwajanie się włosów, jest to efekt końcowy, jeśli włosy nie są później odpowiednio pielęgnowane. Po zabiegu w salonie włosy będą bardziej suche i kruche. Właśnie wtedy najbardziej potrzebujesz o nie zadbać, stosując zabiegi nawilżające i ochronne, aby zapobiec rozdwajaniu się końcówek.

Zabiegi chemiczne

Podobnie jak w przypadku koloryzacji, chemiczne prostowanie lub trwała ondulacja drastycznie niszczą strukturę włosów, dając ci odmłodzony wygląd – ale także osłabione włosy, bardziej podatne na uszkodzenia, takie jak rozdwajanie się końcówek. Kiedy włosy są nadmiernie suche, końcówki mogą się strzępić, a to strzępienie może powędrować w górę włosa. Efekt? Włosy, które ciągle wyglądają na nieuczesane i niechlujne, układające się w strąki rozchodzące się w różnych kierunkach.

STYLIZACJA NA GORĄCO

Stylizacja na gorąco również znacznie osłabia twoje włosy, zwłaszcza jeśli nie używasz ochrony przed ciepłem za każdym razem, gdy stylizujesz. Wysokie temperatury mocno obciążają włosy i pozbawiają je wilgoci, z czasem powodując, że są bardziej suche i słabsze.

NAWILŻENIE KLUCZEM DO ZDROWYCH WŁOSÓW

Brak wilgoci jest głównym czynnikiem prowadzącym do rozdwajania się końcówek. Regularne stosowanie produktów nawilżających, takich jak kuracja do włosów Pantene Bond Repair, może znacząco poprawić kondycję włosów. Ten produkt regeneruje wiązania i uszczelnia włókna włosów bardzo suchych i zniszczonych. Włosy są wyraźnie zdrowsze i zregenerowane nawet w 100%**.

Jak zapobiegać rozdwajaniu się końcówek

Kiedy już pozbędziesz się rozdwojonych końcówek, następnym krokiem jest zapobieganie ich nawrotom – wiesz, jak ważna jest profilaktyka, a nie leczenie. Oto trzy rzeczy, które możesz zrobić, aby nie pojawiały się rozdwojone końcówki.

Regularne strzyżenie

Już to słyszałaś wiele razy, ale to prawda, że regularne strzyżenie to jeden z sekretów zdrowszych włosów. Regularnie podcinając końcówki, usuwasz najbardziej uszkodzoną część włosów, dzięki czemu ograniczysz rozdwajanie końcówek do minimum. Eksperci twierdzą, że najlepiej jest powtarzać to co sześć do ośmiu tygodni, więc rezerwuj wizytę co dwa miesiące.

OCHRONA PRZED WYSOKIMI TEMPERATURAMI

Ochrona przed wysoką temperaturą chroni włosy przed niektórymi potencjalnymi uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją z użyciem prostownicy czy lokówki.

Ciepło usuwa wilgoć z włosów, przez co mogą one sprawiać wrażenie wyjątkowo suchych i bardziej podatnych na łamanie, dlatego podczas stylizacji ważne jest, aby stosować ochronę.

INTENSYWNE ZABIEGI REGENERACYJNE

Intensywne zabiegi na włosy stosowane raz lub dwa razy w tygodniu pomagają przywrócić je do znacznie zdrowszego stanu. Skoncentrowane składniki zapewniają włosom obfitą dawkę odżywienia, aby pomóc naprawić uszkodzenia i sprawić, że włosy będą ogólnie bardziej miękkie i szczęśliwe.

Maski do włosów to gęstsze, bardziej odżywcze wersje zwykłych odżywek, pomagające zwalczyć niektóre uszkodzenia spowodowane codziennym rytuałem stylizacyjnym. Aby uzyskać dogłębną regenerację, wypróbuj maskę Pantene Pro-V Repairing Hair Mask, aby zregenerować każdy włos z osobna i uzyskać efekt gładkości oraz mocniejszych włosów.

Ampułki Pantene Pro-V 1 Minute Wonder Ampoules mogą naprawić nawet 3 miesiące uszkodzeń w ciągu zaledwie jednej minuty, zmniejszając prawdopodobieństwo rozdwajania się końcówek.

Ampułki Pantene Pro-V 1 Minute Wonder Ampoules mogą naprawić nawet 3 miesiące uszkodzeń w ciągu zaledwie jednej minuty, zmniejszając prawdopodobieństwo rozdwajania się końcówek. Co więcej, poręczne tubki można wrzucić do torby na siłownię lub walizki, aby zregenerować włosy w podróży.

Wprowadź kilka naszych małych zmian w swoich codziennych nawykach dotyczących włosów, a naprawdę zmniejszysz ilość rozdwojeń pojawiających się na końcach włosów. Czas pożegnać postrzępione, rozdwojone końcówki.

*Odporność na uszkodzenia ze stylizacji w porównaniu z szamponem nieodżywiającym, objętość w porównaniu z włosami nieumytymi

**W oparciu o badanie instrumentalne na uszkodzonej osłonce włosa w porównaniu z włosem bez uszkodzeń.

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat