Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Jak naprawić rozdwojone końcówki
A photo of a woman in towel checking her hair disappointed standing on a pink background

Jak naprawić rozdwojone końcówki

6 SPOSOBÓW NA ROZDWOJONE KOŃCÓWKI

Rozdwojone końcówki to nieodłączny mankament dłuższych włosów. Każda z nas je ma! Ale mimo że jest to coś, z czym wszyscy się borykamy, widok rozdwajających się końcówek jest bez wątpienia jednym z najbardziej irytujących problemów z włosami.

Tak więc, jeśli desperacko szukałaś odpowiedzi, jak naprawić rozdwojone końcówki, nie musisz szukać dalej, ponieważ przedstawimy ci kilka prostych kroków, które pomogą zapobiegać problemowi i dbać o końcówki. Ale najpierw najważniejsze…

Co dokładnie powoduje rozdwajanie się końcówek? 

Rozdwojone końcówki są spowodowane codziennym zużyciem i stylizacją, co stopniowo ściera łuski włosów. Rozdwojenie zaczyna się tam, gdzie duże obszary łuski oddzieliły się od trzonu, odsłaniając wewnętrzny rdzeń włosa. To trochę jak obcięcie wszystkich zewnętrznych warstw pnia drzewa iodsłonięcie wrażliwego trzonu. 

To rozdwojenie z kolei powoduje pęknięcie biegnące aż do trzonu włosa, a w naprawdę ciężkich przypadkach, którym nie zaradzono w żaden sposób, kora może nawet oderwać się od włosa (łamliwość włosa) lub – jeśli zdarzy się to na końcu włosa, powoduje rozdwojenie końcówki. 

Wiemy, że uszkodzenia nie wyglądają estetycznie, więc pozwól nam podzielić się metodami,które pozwolą utrzymać rozdwojone końcówki pod kontrolą.

Jak pozbyć się rozdwojonych końcówek

Na szczęście istnieje kilka porad i wskazówek, które pomogą ci zapobiec rozdwajaniu się końcówek i ukryć widoczne uszkodzenia. Przyjrzymy się poniżej niektórym z najprostszych sposobów.

1. Podcięcia są twoim przyjacielem, a nie wrogiem

Jeśli próbujesz zapuścić włosy, rezerwacja wizyty w salonie fryzjerskim jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, którą twoim zdaniem powinnaś zrobić! Jednak regularne wizyty u fryzjera usuwają najbardziej suche części włosów, czyli końcówki, które odrosły i z czasem nagromadziły najwięcej zniszczeń. W rzeczywistości ta praktyka pomoże ci zapuścić dłuższe, zdrowo wyglądające włosy. Zatem regularne przycinanie jest skuteczną terapią dla rozdwojonych końcówek.

Zdrowo wyglądające włosy, to włosy, które są częściej przycinane, więc upewnij się, że przycinasz je co 6 do 8 tygodni, aby zachować optymalny stan ich zdrowia.

Zdrowo wyglądające włosy, to włosy, które są częściej przycinane, więc upewnij się, że przycinasz je co 6 do 8 tygodni, aby zachować optymalny stan ich zdrowia. Zaufaj nam, że na dłuższą metę będzie to korzystne dla świeżo wyglądających i sypkich włosów.

2. Zanurz się w dobrodziejstwie odżywki

Używanie produktu pielęgnacyjnego – czyli zwykłej odżywki lub maski pielęgnacyjnej – przy każdym myciu, jest niezbędne, aby włosy wyglądały dobrze, ponieważ unikniesz wtedy wielu uszkodzeń nagromadzonych przez dłuższy czas. Twoje włosy będą również super lśniące i jedwabiste w dotyku. Naprawa rozdwojonych końcówek w zaledwie kilka minut.

Odżywka PanteneRepair & Protect zawiera w sobie nasze najlepsze składniki naprawcze, łącząc elementy odżywcze i przeciwutleniacze, aby odżywiać włosy, zapobiegając ich łamaniu się o połowę.

Odżywka PanteneRepair & ProtectConditioner zawiera w sobie nasze najlepsze składniki naprawcze, łącząc elementy odżywcze i przeciwutleniacze, aby odżywić włosy, zapobiegając ich łamaniu o połowę – nasi eksperci od pielęgnacji włosów udowodnili to na prawdziwych kobiecych włosach w naszych salonach testowych. Używaj jej na całej długości, a nie tylko na końcach, aby całe twoje włosy były chronione przed uszkodzeniem. Jest wystarczająco delikatna, aby można ją było stosować również na włosy farbowane lub po trwałej ondulacji. 

Jeśli twoje włosy są cienkie, oklapnięte lub mają tendencję do przetłuszczania się i martwisz się, że odżywka je obciąża, nie przegap 
Pantene 3 Minute Miracle. Pozwól produktowi działać do 3 minut, aby przywrócić sprężyste, sypkie i przewiewne włosy.

3. Raz w tygodniu poświęć trochę czasu na rozpieszczanie włosów

Kto powiedział, że nie możesz mieć spa w domu? Pomyśl o pięknie pachnących świecach, kąpieli z bąbelkami i dobrej masce do włosów, a może do tego jeszcze o ulubionym serialu. Rozkosz. Podaruj sobie maskę PanteneRepair & ProtectDeepRepairMask, aby poradzić sobie z uszkodzeniami i rozdwojonymi końcówkami podczas relaksu. W ciągu zaledwie kilku minut sprawi ona, że twoje włosy będą jedwabiście miękkie i sypkie – i możesz pozostawić ją na dłużej, podczas kąpieli w wannie lub aż do końca wciągającego filmu.

Nie masz czasu na naprawę rozdwojonych końcówek? Potrzebujesz naszego 3-minutowego cudu, który działa magicznie w czasie potrzebnym zaledwie na szybki prysznic.

Nie masz czasu na naprawę rozdwojonych końcówek? Potrzebujesz naszego 3 Minutowego Cudu, który działa magicznie w czasie potrzebnym zaledwie na szybki prysznic. W przeciwieństwie do innych zabiegów, można go stosować zamiast zwykłej odżywki, gdy masz wrażenie, że twoje włosy przechodzą trudny okres – czy to po wakacjach, czy z powodu zanieczyszczonego miejskiego powietrza. Włosy zniszczone, farbowane, puszące się lub oklapnięte? Bez względu na kondycję lub potrzeby włosów, zawsze możesz mieć idealną kurację 3 Minute Miracle, która pomoże ci częściej mieć wspaniałe włosy. 

Aby uzyskać bardziej intensywną (a nawet szybszą) cotygodniową kurację rozdwajających się końcówek, zaopatrz się w PanteneIntenseRescueShots, ampułki do włosów, które mogą odwrócić 3-miesięczne uszkodzenia w zaledwie 60 sekund* (tak, naprawdę są takie szybkie!) Wiecznie w biegu, pędzisz z miejsca na miejsce? Poszczególne tubki mają odpowiednią dawkę produktu, więc nie ma obaw o nadmierne jego użycie i można je wrzucić do torby na siłownię lub walizki – w celu głębokiej regeneracji włosów, gdziekolwiek zaprowadzi cię dzień.

4. Nawodnić, odżywić, nawilżyć – przez cały dzień

Jaki jest klucz do powstrzymania rozdwajania się włosów? Nawilżenie, nawilżenie, nawilżenie. Suchy olejek to świetny mały zastrzyk nawilżenia, który można stosować na wilgotne i suche włosy, aby pomóc zregenerować niesforne końcówki i zapobiec ich rozdwajaniu. Nasz lekki jak piórko OLEJ PANTENE PRO-V KERATIN PROTECT OIL z witaminą E jest nietłusty, odżywia łamliwe kosmyki a nawet tymczasowo łączy końce z powrotem, aby uzyskać wygląd nierozdwajających się włosów. Woda nie jest potrzebna, więc noś olejek w torebce, aby końcówki były zawsze nawilżone.

5. Ostrożnie z narzędziami do stylizacji na gorąco

Zmniejszenie ekspozycji włosów na wysokie temperatury brzmi świetnie, ale, co zrozumiałe, prawdopodobnie jesteś bardzo przywiązana do swoich narzędzi, których używasz do prostowania, suszenia i kręcenia (całkowicie to rozumiemy!). Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz spróbować zminimalizować szkody, nie rezygnując z tych pomocy całkowicie. Przecież suche włosy są bardziej podatne na rozdwajanie się końcówek. 

Jeśli twoja prostownica ma kilka różnych ustawień temperatury, spróbuj ją obniżyć, aby zmniejszyć niekorzystny wpływ na włosy. Pamiętaj, aby nigdy nie używać przyrządów do stylizacji na gorąco na mokrych włosach bo wtedy dosłownie usmażysz swoje biedne kosmyki! Woda wewnątrz i na zewnątrz włosa zacznie się gotować (widzisz, jak paruje), a woda gotująca się we włosie będzie szukać wyjścia z niego, tworząc małe dziurki lub powiększając już istniejące. 

Suszenie powietrzem to świetny sposób, ale oczywiście możesz nie mieć czasu, żeby czekać, aż włosy same wyschną. Zamiast tego zrób małą przerwę między wysuszeniem włosów ręcznikiem a włączeniem suszarki do włosów, aby dać im trochę tak potrzebnego czasu na uspokojenie się. Możesz również spróbować skorzystać z chłodnego ustawienia suszarki do włosów; suszenie potrwa trochę dłużej, ale mniej obciąży włosy i jest to łatwy sposób na zapobieganie rozdwajaniu się końcówek.

6. Przemyśl swoją technikę szczotkowania i czesania

Bez wątpienia uważasz, że szczotkowanie lub czesanie włosów jest ważne, aby twoje włosy nie były poplątane. Ważne jednak jest, aby podczas czesania robić delikatne ruchy, ograniczając dzięki temu łamanie do minimum. 

Przed szczotkowaniem rozpyl odżywkę bez spłukiwania lub nałóż olejek na całą długość i końcówki. Następnie zacznij od dołu i przesuwaj się w górę, usuwając po kolei wszelkie sploty. 

Wiele osób uważa, że najlepiej czesać włosy, gdy są mokre, ale w rzeczywistości zwiększa się wtedy ryzyko ich złamania. Unikaj również używania metalowych grzebieni, ponieważ mogą one zahaczać o włosy i powodować ich uszkodzenia. 

Uwielbiasz tapirowanie włosów, aby uzyskać dodatkową objętość? To może być dla nich naprawdę szkodliwe. Pociągasz łuski i osłonki włosów, unosząc je do góry, co oznacza, że następnym razem przy czesaniu włosów, łuski zostaną zerwane. Zanim odrosną, sięgając do końcówek włosów, będą mocno wysuszone i podatne na łamanie. Zamiast tego wypróbuj jeden z naszych zatwierdzonych dla włosów sposobów na zwiększenie ich objętości. 

Gotowa na piękne włosy każdego dnia? Teraz, kiedy już wiesz, jak radzić sobie z rozdwojonymi końcówkami, zauważysz różnicę, stosując proste, drobne nawyki pielęgnacyjne, aby włosy wyglądały zdrowiej. 

*uszkodzenia powierzchni włosów (lub uszkodzenia przez stylizację włosów).

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat