Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Jak zapobiegać rozdwajaniu się końcówek
Kobieta z długimi czarnymi, lśniącymi włosami patrzy prosto przed siebie.

Jak zapobiegać rozdwajaniu się końcówek

Pożegnaj się z rozdwojonymi końcówkami

Zanim jednak sięgniesz po nożyczki, weź głęboki oddech - nadciąga pomoc. Oto jak zapobiec - a jeśli już jest za późno - jak naprawić te nieznośne rozdwojone końce. Zastosuj te proste wskazówki, a postrzępione końcówki na dobre znikną z twojego życia.

Powstrzymywanie rozdwojonych końcówek zanim się pojawią

Dobra wiadomość jest taka, że porównując wagowo, zdrowe włosy są mocniejsze niż stal, z powodu wyjątkowej struktury proteinowej, która stanowi ponad 80% twoich włosów. A jaka jest zła wiadomość? Uszkodzenia powodują utratę przez włosy protein czyli białek, które pomagają utrzymywać włókna razem. Po utracie tych białek, słabe końcówki włosa zaczynają się rozłączać, pozostawiając postrzępione, nierówne frędzelki zamiast świeżych końcówek jak spod igły, jakich wszystkie pragniemy. #problemyzwlosami. Są trzy główne sposoby, jak z tym walczyć:

Ostrożnie z wysokimi temperaturami: gorąco może szybko doprowadzić włosy dosłownie do punktu przełamania. Daj odpocząć prostownicy, ale jeśli nie możesz się z nią rozstać, to zawsze najpierw nałóż na włosy produkt chroniący je przed wysoką temperaturą. Unikaj nadmiernej stylizacji: Tapirowanie, szarpanie i mocne związywanie włosów może dodatkowo je obciążać. Tylko dlatego, że masz mocne włosy, nie znaczy, że powinny one przechodzić przez codzienną ścieżkę tortur. Pomóż utrzymać elastyczność włosów unikając ostrych produktów do stylizacji — i silnego modelowania.

Bądź delikatna! Nie szczotkuj włosów agresywnie. Splątania są bolesne — nie tylko dla twojej skóry, ale dlatego, że są główną przyczyną łamania się włosów i rozdwojonych końcówek. Nie przeciągaj szczotki przez włosy na siłę (zwłaszcza, kiedy są mokre) i kiedy to możliwe, używaj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

Zanim wyrzucisz swoje prostownice, szczotkę i suszarkę, powinnaś wiedzieć, że stosowanie prostującego szamponu i odżywki może pomóc zapobiegać tworzeniu się rozdwojonych końcówek dzięki zastosowaniu sprawdzonej technologii, która nawilża i wygładza włosy podatne na rozdwajanie się. Produkty te również działają punktowo i zasilają słabe miejsca wzdłuż włosa, wzmacniając końcówki, co pomaga przeciwdziałać ich rozdwajaniu się zanim się pojawi!

Jeśli rozdwajanie już się pojawiło, nie martw się! Nadal możesz zorganizować pomoc, aby wspomóc osłabione włosy. Mimo tego, że jedynym trwałym sposobem naprawy rozdwojonych końcówek jest ich obcięcie, to zastosowanie pielęgnacji przeciw rozdwajaniu może złączyć rozdwojone końcówki między jednym a drugim myciem. Jej zaawansowana technologia (czytaj: dodatnio naładowane składniki, które pomagają utrzymać ujemnie naładowane końcówki razem) działa poprzez „sklejanie” wewnętrznych składników włosów.