Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Pomachaj na do widzenia rozdwajającym się końcówkom
Kobieta z długimi czarnymi włosami patrzy na końcówki swoich włosów

Pomachaj na do widzenia rozdwajającym się końcówkom

Lecz zanim sięgniesz po nożyczki, weź głęboki oddech - pomoc jest w drodze. 
Oto jak uchronić zapobiegać i, jeśli już za późno, jak naprawić te nieznośne rozdwajające się końcówki. Postępuj według tych prostych wskazówek, a postrzępione końcówki znikną z widoku na zawsze. 

Zahamuj rozdwajanie końcówek zanim się zacznie.

Dobra wiadomość: włos jest mocniejszy niż stal, dzięki unikalnej strukturze protein, które stanowią ponad 50% włosa. Zła wiadomość; Uszkodzenie sprawia, że włosy tracą proteiny, które pomagają utrzymywać włókna razem. Gdy brak protein, osłabione zakończenia włókien zaczynają strzępić się, pozostawiając Cię z postrzępionymi, szorstkimi frędzlami zamiast z pięknymi końcówkami włosów, jakich pragniemy. 

Są trzy sposoby walki z tym: 
Bądź ostrożna z wysoką temperaturą - może ona szybko doprowadzić włosy do punktu złamania. Zrób przerwę od prostownicy, a gdy już nie potrafisz bez niej się obejść, zawsze używaj preparatów zabezpieczających przed wysoką temperaturą Miracle Serum Intensive Repair. Unikaj nadmiernej stylizacji, modelowanie, szarpanie i podpinanie Twoich loków dodaje im stresu. To, że włosy są mocne, nie znaczy, że możesz je codziennie testować torturami. Pomóż zachować włosom elastyczność, unikając mocnej stylizacji i mocnych produktów do niej. Bądź delikatna! Nie szczotkuj włosów agresywnie. Splątania bolą, nie fizycznie, lecz dlatego, że prowadzą do łamliwości włosów i rozdwajania końcówek. Nie szczotkuj włosów siłowo, szczególnie gdy są mokre i używaj grzebienia z rzadkimi włosami. 

Ale zanim wyrzucisz lokownicę, szczotkę i suszarkę, dowiedz się, że używanie wzmacniających szamponów i odżywek może pomóc ochronić rozdwajające się końcówki przed strzępieniem przy użyciu sprawdzonych technologii, nawilżając i wygładzając włosy podatne na rozdwajanie końcówek. Wzmocnią także słabe miejsca wzdłuż włókien, co pomoże zahamować rozdwajanie końcówek zanim się zacznie.

Jeśli łamliwość włosów już się przydarzyła, nie panikuj. Ciągle jeszcze możesz interweniować i naprawić słabe włosy. Chociaż niezmiennie ratunkiem dla włosów z rozdwajającymi się końcówkami jest ich podcięcie, używanie produktów dla takich włosów zwiąże strzępiące końcówki pomiędzy myciami. Ta zaawansowana technologia (czytaj: dodatnio naładowane składniki, które pomagają utrzymać razem ujemnie naładowane końcówki)  działa poprzez „sklejenie” razem wewnętrznych komponentów Twoich włosów. 

Produkty powiązane

Więcej na ten temat