Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
SZYBKA ROZPRAWA Z TŁUSTYMI WŁOSAMI
Jak sprawić, żeby włosy przestały się przetłuszczać?

SZYBKA ROZPRAWA Z TŁUSTYMI WŁOSAMI

zrób nasz

Quiz o czystych włosach

i uzyskaj odpowiedzi ekspertów

Hair
 1. Gęste/szorstkie

 2. Normalne

 3. Delikatne

 1. Drobne loki

 2. Fale/luźne loki

 3. Raczej proste

activity level

Jaki jest twój POZIOM AKTYWNOŚCI

 1. Trenuję rzadko lub mało intensywnie

 2. 2-3 treningi o umiarkowanej intensywności w tygodniu

 3. 5+ treningów tygodniowo, od umiarkowanej do wysokiej intensywności

environment

Mieszkasz w KLIMACIE… 

 1. Suchym i umiarkowanym (częste puszenie!)

 2. Niestałym

 3. Wilgotnym/miejskim

JAKIE JEST ROZWIĄZANIE DLA TWOICH WŁOSÓW?

 1. GŁÓWNIE

Mycie 1-2x w tygodniu

Wystarczy kilka myć tygodniowo. Możesz użyć suchego szamponu, aby pozbyć się tłustości.

 1. GŁÓWNIE 

Mycie 3-4x w tygodniu 

Możesz dłużej zachować styl między jednym a drugim myciem. Ale chciałabyś móc myć włosy rzadziej. 

 1. GŁÓWNIE 

Mycie 5-7x w tygodniu 

Twój styl życia lub klimat oznacza, że nie możesz ominąć mycia, jeśli chcesz wyglądać i czuć się czysto. Ale nie martw się, istnieją szampony, dzięki którym twoje włosy staną się zdrowsze z każdym myciem! 

Masz wystarczająco dużo zmartwień w swoim pracowitym dniu, żeby jeszcze myśleć o tym, czy efekty twojej urodowej pielęgnacji dadzą radę wytrzymać. I nic nie wyraża tego lepiej niż te dwa przerażające słowa: tłuste włosy.

Ale nie martw się, pomoc dla włosów jest w zasięgu ręki! Oto, co musisz wiedzieć, aby pozbyć się z włosów złych olejków, zachować te dobre i zlikwidować szkodliwe efekty tych wszystkich stylizacji.

Jak sprawić, aby włosy się nie przetłuszczały? Nasza skóra głowy i włókna włosów zawierają wiele naturalnych olejków. W rzeczywistości skóra wytwarza 2‐4 gramów oleju (czyli sebum) – mniej więcej ½ do 1 łyżeczki oleju kuchennego – każdego dnia. I chociaż nie możesz zmienić ilości olejku, który twoja skóra głowy będzie codziennie wytwarzać, możesz podjąć kroki, aby sobie z tym poradzić. Na przykład szczotkowanie szczotką z naturalnego włosia, która równomiernie rozprowadza olejek na całej długości włosów, może naprawić niewielkie nagromadzenie się tłustości ze skóry głowy i rozprowadzić ją po same końce. Pomaga to uniknąć mieszanych włosów: kosmyków, które są tłuste u nasady i przesuszone na końcach. Dodatkowo możesz zmienić częstotliwość mycia włosów.

Skąd mam wiedzieć, kiedy są naprawdę czyste? Nałóż szampon bezpośrednio na skórę głowy i wmasuj, ponieważ jest to zwykle obszar włosów, w którym nagromadziło się najwięcej sebum.

Najpewniejszym wskaźnikiem, że twoje włosy są czyste, jest pojawienie się bąbelków lub piany podczas mycia. Brud i olej powodują pękanie bąbelków – często podczas pierwszego spieniania

Najpewniejszym wskaźnikiem, że twoje włosy są czyste, jest pojawienie się bąbelków lub piany podczas mycia. Brud i olej powodują pękanie bąbelków – często podczas pierwszego spieniania – więc może być konieczne dwukrotne mycie, aby całkowicie oczyścić włosy. Według trychologów Instytutu Badań Włosów Pantene, należy spłukiwać włosy tylko tak długo, jak jest to konieczne do usunięcia szamponu. Ciekawostka: niektóre składniki nie są aktywowane, aż do chwili spłukania. Kto by pomyślał!

Jak często myć włosy?

„To osobisty wybór, jak często myć włosy” – mówi dr Antonella Tosti, profesor dermatologii na Uniwersytecie w Miami – „ale radzę moim pacjentom myć je co najmniej dwa razy w tygodniu i zapewniam, że nie ma nic złego w codziennym myciu.

„To osobisty wybór, jak często myć włosy” – mówi dr Antonella Tosti, profesor dermatologii na Uniwersytecie w Miami – „ale radzę moim pacjentom myć je co najmniej dwa razy w tygodniu i zapewniam, że nie ma nic złego w codziennym myciu. Podczas mycia zdecydowanie skoncentruj się na skórze głowy, a ja zalecam mycie włosów po ćwiczeniach, ponieważ pot może prowadzić do podrażnień skóry głowy”. Dodatkowe czynniki, poza częstotliwością ćwiczeń, które wpływają na to, jak często myjemy włosy, to klimat, w którym mieszkamy, grubość włosów (cieńsze włosy łatwiej się przetłuszczają), czy mają tendencję do przetłuszczania się, są suche czy mieszane oraz stosowane produkty do stylizacji.

Słyszę tak wiele różnych porad, ale czego powinnam użyć, aby uratować tłuste pasma? Suchy szampon:

Dla osób o kręconych lub grubych włosach, suche szampony i pudry mogą być dobrym wyborem, aby przedłużyć świeżość między myciami.

Dla osób o kręconych lub grubych włosach, suche szampony i pudry mogą być dobrym wyborem, aby przedłużyć świeżość między myciami.

Szampon oczyszczający: Szampony detoksykujące, stosowane raz w tygodniu, mogą usunąć w włosów resztki produktów do stylizacji i „zresetować” stan włosów. Poszukaj szamponu, który jest przezroczysty, ponieważ taka formuła szamponu jest dobrym wskaźnikiem, że jest on ściśle skoncentrowany na oczyszczaniu.

I nie zapominaj, że nawet jeśli masz skłonność do tłustych włosów, nadal możesz używać odżywki – nie ma się czego obawiać. Aby rozczesać włosy bez tłustego efektu, nałóż odżywkę od końców włosów, kierując się ku górze, ale omijając skórę głowy.

 1. Użyj przejrzystego szamponu i spień go u nasady. 

 2. Czoło wydziela sebum, więc staraj się trzymać włosy z dala od twarzy

 3. Szczotkuj włosy dla równomiernego rozprowadzenia naturalnego olejku, aby nie był skoncentrowany na skórze głowy. 

 4. Unikaj dotykania włosów, ponieważ olejek łatwo się przenosi na dłoniach. 

Jak sprawić, żeby włosy przestały się przetłuszczać?

Ludzie uważają, że odżywka przetłuszcza włosy. 
To błędne przekonanie. 
Odżywka pomaga chronić strukturę włosa, a jednocześnie działa odpychająco na sebum. Wystarczy wybrać lekką odżywkę i nakładać na końcówki, kierując się ku górze. 

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat