Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Blaknięcie koloru
A photo of a woman with long wavy brown hair holding her head and standing backwards to the camera

Blaknięcie koloru

Wszyscy to dobrze znamy. Wyłaniasz się z salonu z fryzurą oszałamiającą wibrującym kolorem – maślane blond pasemka, promienny kasztan – które są tak olśniewające w słońcu, że myślisz, że już nigdy nie zechcesz zejść z zasięgu jego promieni. Po miesiącu twoje włosy są szare, sprane i zżółknięte, a ty uważasz, że wspaniałe plenery wcale nie są takie wspaniałe. 

Co się stało? Przy farbowaniu pigment zostaje zatrzymany wewnątrz włosa. Niestety, pasma poddane obróbce chemicznej stają się porowate, co powoduje, że kolorowe pigmenty łatwo uciekają (warto wiedzieć: czerwone odcienie znikają najszybciej, ponieważ ich cząsteczki są mniejsze). Jakby tego było mało... Wilgoć też może wycieknąć. Bez wilgoci twoje włosy mogą być matowe, a zanieczyszczenia ze środowiska mogą zmienić ich odcień na żółtawy. Nic dziwnego, że utrzymanie koloru na włosach to prawdziwe wyzwanie! 

PIELĘGNACJA FRYZURY

Celem jest uszczelnienie łusek – zewnętrznej, ochronnej warstwy mieszka włosowego – aby pigmenty koloru i wilgoć nie miały szansy uciec. Dlatego zatrzymaj wypłukiwanie koloru, zanim się to zacznie, używając szamponu i odżywki utrwalającej kolor – pomagają one naprawić uszkodzone łuski, a także uzupełniają utraconą wilgoć.

KLIMAT

Zawsze noś nakrycie głowy, jeśli będziesz na zewnątrz w gorącym klimacie. Nadmierna ekspozycja na słońce niszczy odcień włosów, co powoduje, że kolor staje się pomarańczowo-miedziany. 

SZTUCZKI DLA WŁOSÓW

Zamiast dramatycznie rozjaśniać włosy (co, jeśli jesteś brunetką, wymaga „niszczącego wybielacza”), wypróbuj nieco głębszy kolor. Jeśli lubisz być blondynką, daruj sobie platynę i wybierz ciemniejszy odcień miodowy lub złocisto-brązowy. Lub spróbuj olśniewających ciemniejszych pasemek zamiast rozjaśnień. Takie odcienie utrzymują się dłużej, ponieważ nie są tak niszczące dla włosów! 

CUDOTWÓRCY

Szampon, odżywka i kuracja 3 w 1 Pantene Pro-V Lśniący kolor pomagają mieszkom włosowym zachowywać się tak, jak przed farbowaniem! Konkluzja? Te rozświetlające włosy skarby pomagają regulować gospodarkę wodną, dzięki czemu włosy zachowują kolor i wilgoć. Wynik? Jaskrawy, olśniewający kolor na wiele dni. Powiązane Produkty

Więcej na ten temat