Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Pięć wskazówek jak ochronić farbowane włosy
Pięć wskazówek jak ochronić farbowane włosy

Pięć wskazówek jak ochronić farbowane włosy

Farbowanie uzależnia - wiemy, jakie możemy spowodować uszkodzenia, lecz robimy prawie wszystko, by uzyskać idealny odcień. Zła wiadomość? Matowienie jest uszkodzeniem, dlatego właśnie jest tak ważna próba ochrony włosów przed dalszymi zniszczeniami i odbudowa zdrowia włosa farbowanego. Otoczka włosa jest przeźroczysta, dzięki czemu widać kolor kory włosów. Niestety, uszkodzenia spowodowane farbowaniem, powodują matowienie otoczki - to jakby chmury przysłaniały okno - i kolor włosów staje się mniej intensywny. Sprawdź nasz „poradnik przetrwania” - jak uchronić włosy przed dalszymi uszkodzeniami. 

1. Uwolnij siłę Twojej odżywki: Zamiast myć włosy i nakładać odżywkę na koniec brania prysznica, zrób to na początku, i pozostaw odżywkę na czas zażywania kąpieli; pomoże to zabezpieczyć farbowane włosy i poprawić ich teksturę. Głęboko odżywiająca maska na włosy też nie zaszkodzi! 

2. Wypróbuj maskę na włosy na noc: Nakładanie produktów, których nie trzeba spłukiwać, na czas snu, wygładzi szorstką otoczkę i pomoże naprawić część uszkodzeń, wywołanych farbowaniem. Ponadto, wspaniałą sprawą jest budzenie się rano z głęboko działającą odżywką na włosach, która przepięknie pachnie.  

3. Zrób przerwę w traktowaniu włosów wysoką temperaturą: Zamiast codziennie używać suszarki, lokówki czy prostownicy, zrób dwu- lub trzydniowe wolne od nich swoim włosom. Poczekaj, aż włosy wyschną w sposób naturalny, możesz też wypróbować uczesania, które nie wymagają tych narzędzi, jak szybki w zrobieniu kok na czubku głowy lub luźny warkocz. Wskazówka: nie będziesz wtedy potrzebować suszarki - im większe nieuporządkowanie tych fryzur, tym lepiej!  

4. Bierz chłodny prysznic: Gorąca woda jest wrogiem farby. Spłukiwanie bardzo gorącą wodą sprawia, że kolor blaknie szybciej. Wypróbuj chłodną wodę i używaj jak najmniej wody, tyle tylko, ile trzeba do spłukania szamponu i odżywki, pomoże to zachować farbę na dłużej.  

5. Chroń się przed uszkodzeniami termicznymi: jeśli musisz wysuszyć włosy (jest piątek wieczorem, oczywiście, że musisz!), zawsze używaj sprayu chroniącego przed wysoką temperaturą. Pomoże on zapobiec uszkodzeniom, jednocześnie odżywiając włosy, nadając im połysk i ułatwiając stylizację. 

Produkty powiązane

Więcej na ten temat