Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
PRZEDŁUŻANIE ŻYWOTNOŚCI FARBOWANYCH WŁOSÓW
PRZEDŁUŻANIE ŻYWOTNOŚCI FARBOWANYCH WŁOSÓW

PRZEDŁUŻANIE ŻYWOTNOŚCI FARBOWANYCH WŁOSÓW

Jeśli jesteś podobna do nas, prawdopodobnie też myślisz, że włosy bardziej rude, blond lub brązowe (lub różowe, lub niebieskie, lub ombre-sombre) są lepsze. Jesteśmy opętani kolorem, a to dlatego, że jest  trudno uzyskać taki odcień, jaki wcześniej uznaliśmy za doskonały. Aby naprawdę zrozumieć, jak zabezpieczyć kolor włosów, włóżmy laboratoryjne fartuchy i odkryjmy, co farba robi z włosami.

Jak farba działa na Twoje włosy.

Farbowanie włosów to proces ich utlenienia, który zmienia strukturę włosa. Aby zatrzymać pigmenty farby we wnętrzu włosa, chemikalia sprawiają, że włosy pęcznieją i stają się bardziej porowate, by farba mogła wniknąć do środka. Kolor jest dobry, woda - zła! Kiedy Twój włos jest bardziej porowaty, woda także może do niego wniknąć, wypłukując Twój ulubiony kolor. W rzeczywistości ponad 80% odcienia farby jest wymywane tylko przez wodę.

Zapobieganie blaknięciu koloru.

Jeśli chodzi o utrzymanie godnego zazdrości koloru, jest tu wszystko o ochronie koloru na Twoich włosach. Ponieważ proces farbowania czyni osłonkę włosa szorstką, powodując uszkodzenia i matowość, jest bardzo ważne, by używać delikatnych szamponów i odżywek ochraniających kolor. Odpowiednie produkty do włosów pomogą wygładzić osłonkę włosa i przywrócić blask.

Dokładnie spłukuj.

Spłukiwanie włosów bardzo gorącą wodą sprawi, że kolor szybciej zblaknie. Staraj się spłukiwać chłodniejszą wodą i używać jej tylko tyle, ile potrzeba do wypłukania szamponu i odżywki; pomoże to zachować żywotność Twojego koloru na dłużej.

Susz z głową.

Farbowane włosy nie są w stanie w pełni wykorzystać składników z odżywek, których bardzo potrzebują. Na szczęście dla nas, uzależnionych od farbowania, są pewne zestawy szamponów z odżywkami, zaprojektowane specjalnie dla nas, stworzone by przylegały do włosów. Na przykład, szampon do farbowanych włosów ma odrębną technologię, by odżywka też zadziałała na włosach, pomagając odbudować ich powierzchnię i zabezpieczyć je. Najważniejsze? Jeśli farbujesz włosy, upewnij się, czy używasz odpowiedniego szamponu z odżywką, zaprojektowanych dla farbowanych włosów.

Produkty powiązane

Więcej na ten temat