Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
WSKAZÓWKI ODNOŚNIE STYLIZACJI KRĘCONYCH WŁOSÓW
WSKAZÓWKI ODNOŚNIE STYLIZACJI KRĘCONYCH WŁOSÓW

WSKAZÓWKI ODNOŚNIE STYLIZACJI KRĘCONYCH WŁOSÓW

Nie jest łatwo być dziewczyną z kręconymi włosami - odrobina wilgoci i paf! Żegnaj fryzuro, witaj puchu. Lecz posiadanie kręconych włosów nie stwarza dużych problemów. Sprawdź pięć naszych wskazówek, jak zwiększyć siłę Twoich loków.

Nie szalej z produktami do włosów.

Jeśli chodzi o loki, najważniejsze jest dobre zbilansowanie produktów.  Często że naturalne natłuszczenie włosów przy lokach nie dochodzi do samych końcówek, wynikiem czego są przetłuszczone włosy przy skórze i suche końcówki. Dlatego właśnie jest ważne, by dobrać odpowiedni szampon, który usunie przetłuszczenie i odżywkę, która nawilży końce włosów. Używaj także serum przeciw puszeniu włosów i produktów nawilżających, by dodać włosom gładkości i ładu. Takie postępowanie pomoże zmiękczyć mikro-zrogowacenia na włosach sprawiając, że będą wyglądały na bardziej miękkie, zdefiniowane i okiełznane. 

Susz włosy na powietrzu lub dyfuzorem.

Dziewczyny z kręconymi włosami mogą obejść się bez suszarki i po prostu pozwolić włosom samym wyschnąć.  Zmniejsza to ryzyko uszkodzeń i jest idealne w czasie upalnego lata, kiedy chciałoby się rozwalić swoją suszarkę na milion kawałków. Jeśli naprawdę zależy Ci na wyglądzie włosów suszonych na powietrzu, wetrzyj we włosy piankę, następnie skręć włosy na czubku głowy. Skręcając palcami loczki i podpinając je wsuwkami aż do wyschnięcia włosów, otrzymasz minimalnym wysiłkiem doskonałe pierścioneczki. Jeśli się spieszysz i musisz użyć suszarki (hej, #zawszespoznialska), użyj dyfuzora, który równomiernie rozproszy gorące powietrze i zminimalizuje puszenie.

Spryskaj Unieś-Mnie-Szybko

Kiedy loki opadną lub się puszą, nie ma nic lepszego niż spryskanie ich olejkiem arganowym lub odżywką. Następnie należy włosy delikatnie przeczesać, by podniosły się i błyszczały.

Utrwal prostowane włosy z Twistem.

By przedłużyć żywotność uczesania, użyj Wygładzającego Kremu, i zanim pójdziesz spać, skręć włosy w warkocz linowy. Skręt powstrzyma włosy przed puszeniem w ciągu nocy i przedłuży żywotność Twoich wyprostowanych włosów. Aby zrobić warkocz linowy, podziel ogon na dwie części, skręć jedną część w lewo, a drugą część w prawo. Następnie skręć obie sekcje razem, a otrzymasz słodki linowy warkocz.

Przywołaj swoją wewnętrzną Śpiącą Królewnę – Zaznaj snu na satynie

Satynowa poduszka pomoże zredukować tarcie włosów, jednocześnie zmniejszając szanse na ich złamanie. Kolejny powód, aby rozpieścić się nową satynową pościelą!

Produkty powiązane

Więcej na ten temat