Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Czy farbowanie niszczy twoje włosy?
Czy farbowanie niszczy twoje włosy?

Czy farbowanie niszczy twoje włosy?

Jak naprawić uszkodzenia spowodowane farbowaniem


Prawdopodobnie zauważasz jedną z oznak uszkodzeń farbowanych włosów: wysuszenie, żółty odcień w miejscach pasemek, włosy sztywne w dotyku i z wyglądu (podobne do siana). Jak uzyskać jedwabiste włosy i zregenerować pasma poddane zbyt wielu zabiegom? Przyda się ampułka Pantene Pro-V Miracles Color Damage Reverse shot. Głęboko odbudowuje uszkodzenia spowodowane pasemkami i rozjaśnianiem, dzięki czemu już po jednym użyciu włosy jak z siana zamieniają się w miękki jedwab. Nie zapomnij poczytać o najlepszych zabiegach dla odnowy włosów farbowanych od Pantene, aby uzyskać jedwabiste, miękkie włosy, jakich pragniesz.

Fioletowy szampon na ratunek


Uratuj swoje włosy i przywróć im blask oraz siłę, stosując nasz fioletowy szampon, który zawiera hydrolizowane proteiny jedwabiu. Proteiny jedwabiu, znane również jako aminokwas jedwabiu, są ekstrahowane z jedwabiu i mają doskonałą zdolność zatrzymywania wody, ponieważ wykazano, że zatrzymują w sobie 10 000 razy więcej wody niż same ważą! Doskonale nawilżają włosy, zapobiegają ich łamaniu i naprawiają uszkodzenia spowodowane koloryzacją. Nasz fioletowy szampon jest nasycony witaminami, pomaga zneutralizować żółte odcienie i przywrócić siłę włosom. Proteiny jedwabiu pomogą również uzyskać twoim włosom idealny połysk i zamienić sztywne wysuszone kosmyki we fryzurę pełną blasku.

Nigdy nie pomijaj odżywki


W przypadku włosów zniszczonych koloryzacją nawilżenie jest najlepszym przyjacielem Twoich włosów, jeśli chodzi o naprawę widocznych uszkodzeń i walkę z frustrującym puszeniem się, które się z tym wiąże.

Odżywka zapewnia włosom dużą dawkę nawilżenia i pomaga gromadzić środki wygładzające, dzięki czemu włosy stają się później znacznie bardziej miękkie.

Odżywka zapewnia włosom dużą dawkę nawilżenia i pomaga gromadzić środki wygładzające, dzięki czemu włosy stają się później znacznie bardziej miękkie.

Możesz mieć jedwabiście gładkie włosy w mgnieniu oka dzięki intensywnej, głębokiej odżywce, takiej jak 3 Minute Miracle Repair & Protect o dwutorowym silnym działaniu, naprawiającym widoczne oznaki uszkodzeń, jednocześnie chroniąc włosy przed ewentualnymi przyszłymi uszkodzeniami spowodowanymi przez środowisko i stylizację. To odżywka, która działa jak intensywna kuracja.

Dbając o nasycenie koloru, możesz wymienić zestaw Repair & Protect na zestaw  Pantene Superfood, aby chronić swoje włosy i przedłużyć trwałość koloru. Produkt zawiera kompleks ochrony keratyny, aby chronić kolor, zatrzymywać wilgoć i nadawać włosom gładkość i miękkość. Nie tylko twoje włosy będą utrzymane w dobrej kondycji, ale będziesz mogła rzadziej je farbować, z kolei nie narażając ich na tak dużo uszkodzeń... podwójna korzyść.

Aby móc intensywnie korzystać z nawilżania suchych, zniszczonych włosów, które przeszły o kilka zmian koloru za dużo, zaprojektowaliśmy naszą kolekcję Colour Protect, która nawilża włosy farbowane. Budowa kręconych włosów powoduje, że są one bardziej suche niż włosy proste, dlatego, że naturalne olejki z trudnością docierają na całą długość włosa. Ta kolekcja jest najlepszym rozwiązaniem, idealnym dla kręconych, farbowanych włosów.

Rozpieszczaj swoje włosy raz w tygodniu


Zainwestowałaś w idealny kolor i połysk włosów, więc naturalnie chcesz, aby ten żywy odcień i zdrowy wygląd zachowały się na dłużej. Kluczem jest pielęgnacja, pielęgnacja i jeszcze raz pielęgnacja. Jeśli odżywka jest koniecznością, to dodanie odżywczych maseczek i zabiegów raz w tygodniu jest sposobem na odzyskanie zdrowych włosów. Pielęgnacja ta zasila włosy intensywnym nawilżeniem i pomaga w naprawie widocznych uszkodzeń, dlatego warto zaopatrzyć się w te produkty.

Ampułki Pantene Pro-V Intense Rescue Shots to 1-minutowa intensywna pielęgnacja dla przeciążonych i uszkodzonych włosów. Zawiera głęboko nawilżające i regenerujące środki, które pomagają odbudować 3-miesięczne uszkodzenia już po 60 sekundach użycia. A co jeszcze lepsze, nie musisz marnować 10 minut pod prysznicem, czekając, aż kuracja przesiąknie przez włosy, a zawsze zastosujesz odpowiednią ilość, ponieważ poręczne pojedyncze tubki zawierają odpowiednią dawkę dla twoich włosów.

Ogranicz zabiegi farbowania, stosując produkty chroniące kolor


Jak na ironię, im częściej farbujesz włosy, tym bardziej są one podatne na blaknięcie koloru. Włosy stają się bardziej porowate po każdym farbowaniu, co sprawia, że większa ilość wody przechodzi przez włosy, obniżając w ten sposób intensywność koloru. Co więc ma zrobić dziewczyna, aby zachować tak ważną żywotność koloru?

Nie farbuj całej głowy przy każdej koloryzacji. Maskując odrosty, nakładaj farbę tylko na nowo wyrosłe włosy, które nie były wcześniej farbowane.

Po pierwsze, nie farbuj całej głowy przy każdej koloryzacji. Maskując odrosty, nakładaj farbę tylko na nowo wyrosłe włosy, które nie były wcześniej farbowane. Pomoże to zminimalizować możliwe uszkodzenia włosów, które były już wcześniej farbowane i prawdopodobnie nie wymagają uzupełnienia.

Po drugie, chroń i przedłuż żywotność swoich włosów, zmniejszając ich ekspozycję na źródła ciepła – takie jak produkty do stylizacji lub woda o wysokiej temperaturze. Wysokie temperatury otwierają łuski włosa, co pozwala na wymywanie się koloru. Tak więc letnie prysznice i ograniczone użycie urządzeń do stylizacji, takich jak suszarki i prostownice, zrobią dużą różnicę. Dobrym pomysłem jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, które może powodować blaknięcie kolorów. Kapelusz w letnie dni może wiele zmienić!

Nie zapominaj, że kluczem do trwałego koloru są zdrowe, nawilżone włosy. Nawilżone pasma lepiej utrzymują kolor, aby uzyskać ogólnie trwały efekt.

W idealnym świecie najlepszym rozwiązaniem byłoby nie farbowanie włosów – ale jaka z tego radość? Na szczęście masz teraz kilka sposobów na to, aby Twoje włosy wyglądały tak zdrowo, jak to tylko możliwe, bez rezygnowania z farby do włosów. Koloryzacja bez poczucia winy jest naprawdę możliwa. Gotowa do walki z uszkodzeniami włosów?

Produkty powiązane

Więcej na ten temat