Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
STWÓRZ STYL, NIE USZKODZENIA
STWÓRZ STYL, NIE USZKODZENIA

 STWÓRZ STYL, NIE USZKODZENIA

Oczywiście, wszyscy wiemy, że wysoka temperatura niszczy włosy, lecz większość z nas używa jej do stylizacji. Ale z biegiem czasu, włosy są coraz bardziej matowe, jak siano, puszą się i coraz trudniej je ułożyć - nie wyczarujemy z  nich żadnej pięknej fryzury. Tak jak należy oczyścić skórę przed nałożeniem makijażu, tak i piękne fryzury zaczyna się od zdrowej podstawy.  Sprawdź nasze wskazówki, które pomogą wystylizować włosy bez uszkodzeń. 

1. Odłóż narzędzia do stylizacji.

Kiedy dochodzi do zniszczeń największymi winowajcami okazują się prostownica i lokówka, ponieważ działają wysoką temperaturą. Wysoka temperatura może istotnie nadtopić strukturę białkową włosów i spowodować uszkodzenia, dlatego więc jest tak ważne, by używać preparatów zabezpieczających przed wysoką temperaturą oraz jak najkrócej używać prostownicy dla zminimalizowania uszkodzeń.

2. Uważaj na wysoką temperaturę

Chociaż w tym wypadku najlepszym sposobem, by to zrobić, jest suszenie włosów bez suszarki, ale to nie znaczy, że masz wyrzucić wszystkie suszarki. Używanie zbyt wiele gorącej temperatury prowadzi do pękania otoczki włosów (cześć, spalenizno), dlatego tak ważne jest, aby na początku użyć spray do zabezpieczenia włosów przed wysoką temperaturą, zachować bezpieczną odległość pomiędzy suszarką a włosami, oraz nie używać metalowych szczotek.

Wypróbuj fryzury, do otrzymania których wystarczy, gdy włosy wyschną na powietrzu, takie jak warkocz w nieładzie czy perfekcyjnie nieperfekcyjny węzeł na czubku głowy.

Dla tych które pragną uchronić włosy od uszkodzeń spowodowanych stylizacją, te obydwie fryzury  nie wymagają użycia niszczących włosów narzędzi: w zaszadzie wyglądają nawet lepiej, gdy nie są perfekcyjne. 

Aby stworzyć taki wygląd, zacznij od zaaplikowania na mokre włosy płynu do strukturyzacji, by dodać im trochę sypkości. Po naturalnym wyschnięciu włosów zapleć je w warkocz lub zawiąż węzeł na czubku głowy, wyciągając małe kosmyki włosów, żeby fryzura była mniej perfekcyjna.


Można też pozostawić włosy do naturalnego wyschnięcia i nałożyć na nie krem do strukturyzacji. Dodać bandankę albo apaszkę i już jesteś gotowa do wyjścia. 

Produkty powiązane

Więcej na ten temat