Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Jak szybko zregenerować zniszczone włosy
A portrait of young blonde girl holding her hand above her face and looking on her side

Jak szybko zregenerować zniszczone włosy

JAK NAPRAWIĆ I ZAPOBIEC USZKODZENIOM WŁOSÓW: WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Przygnębiają cię przemęczone włosy? To zabawne, jak rzeczy, które mają nas uszczęśliwiać, np. świeża kolorystyka i styl, mogą przysparzać nam tylu kłopotów. 

Wszystkie uwielbiamy bawić się zmianami w wyglądzie naszych włosów, stylizując je od prostych po kręcone oraz wprowadzając różne kolory i odcienie. 

Jednak wraz z tą cudowną przemianą następuje uszkodzenie struktury pasma i utrata składników odżywczych, przez co włosy wyglądają na szorstkie, matowe i sztywne. 

Jeśli twoje włosy wyglądają trochę gorzej, nie jesteś sama w swoich zmaganiach, a dobra wiadomość jest taka, że są sposoby, aby to zmienić. 

Dzięki odpowiednim produktom możesz zniwelować oznaki uszkodzenia włosów, dzięki czemu twoje pasma znów będą wyglądać świetnie. Czytaj dalej, aby poznać nasz przewodnik po przyczynach uszkodzeń włosów oraz o tym, jak je naprawiać i zapobiegać, abyś mogła bawić się włosami, potem je ,,reanimować” i zaczynać od nowa – ku własnej uciesze.

Co powoduje zniszczenie włosów?

Wiele różnych czynników może powodować uszkodzenia włosów, większość z nich ma związek z tworzeniem popularnych fryzur i metodami ich stylizacji, takimi jak nadmierne używanie prostownicy i farbowanie włosów. Oto kilku winowajców:

Farbowanie włosów

Farbowanie włosów jest na dłuższą metę szkodliwe, ale dlaczego? 

Cóż, chemikalia używane do zmiany koloru wpływają na strukturę włosów. 

Farba do włosów zmienia pH włosów, aby kolor mógł się utrzymać, podczas gdy nadtlenki (rozjaśniacz) usuwają naturalny pigment włosów, pozwalając na przyjęcie nowego, zwłaszcza jaśniejszego koloru. Tak, to jest dokładnie tak drastyczne dla twoich włosów! 

Nie trzeba dodawać, że te zmiany poważnie wysuszają i osłabiają włosy. 

Niestety, wysokie temperatury tych wszystkich prostownic, suszarek i lokówek, które tak bardzo kochamy, powodują z czasem zniszczenie włosów.

Słońce, morze i basen

Trzy rzeczy, które wszyscy uwielbiamy! Niestety słońce, morze i zabawa na basenie mogą męczyć włosy. Za dużo działania promieni słonecznych i możesz pożegnać się ze świeżym przedurlopowym kolorem włosów. Również chemikalia, zwłaszcza chlor, znajdujące się w basenie i sól morska mogą sprawić, że twoje włosy będą pragnąć nawilżenia jak ryba wody. 

Przy tak wielu różnych aspektach naszego życia codziennego, które sieją spustoszenie w naszych kosmykach, jak możemy przywrócić je do dawnej świetności?

1Jak zregenerować zniszczone włosy

Dobrą wiadomością jest to, że technologia pielęgnacji włosów zaszła bardzo daleko i dostępne są różne zabiegi regenerujące włosy, aby ożywić wysuszone na wiór pasemka.

Cotygodniowa kuracja, taka jak ampułka Pantene Pro-V Intense Rescue Shot, jest świetnym rozwiązaniem dla nadmiernie zniszczonych włosów.

Cotygodniowa kuracja, taka jak ampułka Pantene Pro-V IntenseRescueShot, jest doskonałym rozwiązaniem dla włosów nadmiernie zniszczonych przez wysokie temperatury¹ lub rozjaśnianie¹. Jakakolwiek jest tego przyczyna, nasza skoncentrowana ampułka pomoże to naprawić. 

Wszystkie dobroczynne składniki skoncentrowane w tym najsilniej regenerującym produkcie naszej marki, są tak skutecznie wchłaniane, że produkt wsiąka we włosy w zaledwie 1 minutę, pozostawiając je jedwabiście gładkie. Raz-dwa i gotowe. 

Każda pojedyncza tubka, wzbogacona o lipidy i przeciwutleniacze, zawiera głęboko odżywczą mieszankę Pro-V, która działa na uszkodzone obszary, nadając elastyczność i sprężystość włosom, które muszą stawić czoła stylizacji i stresowi środowiskowemu. Oznacza to, że między profesjonalnymi zabiegami możesz otrzymać włosy jak po wizycie w salonie fryzjerskim. 

Dzięki jej szybkiemu działaniu i wygodnej aplikacji możesz wrzucić ampułkę lub dwie do torby na siłownię, torebki lub walizki, aby sprawnie naprawić włosy gdziekolwiek jesteś. 

Jak zapobiegać uszkodzeniom włosów?

Wiesz już jak ożywić swoje włosy – teraz musisz dowiedzieć się, jak zapobiec przyszłym uszkodzeniom, które mogłyby zrujnować całą twoją ciężką pracę.

Stosowanie ampułki do włosów raz w tygodniu pomoże ci zachować zdrowie włosów, wygładzając je, a tym samym zapobiegając ich uszkodzeniom¹

Stosowanie ampułki do włosów raz w tygodniu pomoże ci zachować zdrowie włosów poprzez ich wygładzenie, zapobiegając w ten sposób uszkodzeniom¹, które mogłyby przytrafić się w przyszłości. 

A portrait of a girl with very curly dark hair smiling and showing her face towards the sun

Używaj ją co tydzień zamiast naszej normalnej odżywki. Nakładaj obficie, aby w pełni nasycić włosy, od nasady aż po same końce. I nie powstrzymuj się, produkt został opracowany tak, aby zapobiegać przedawkowaniu. Jedna minuta to wszystko, czego potrzebujesz od początku do spłukania. 

Możesz mieć pewność, że te dodatkowe kroki w połączeniu z regularnością ich stosowania sprawią, że twoje włosy mogą stać się zauważalnie bardziej miękkie, lśniące i mocniejsze². Czas na zabawę, odratowanie i zresetowanie włosów. 

¹ uszkodzenia powierzchni włosów (lub uszkodzenia ze stylizacji włosów) 
² w porównaniu z użyciem z samym szamponem nieodżywiającym

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat