Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Oznaki wskazujące, że twoje włosy są zniszczone i wymagają kuracji
Oznaki wskazujące, że twoje włosy są zniszczone i wymagają kuracji

Oznaki wskazujące, że twoje włosy są zniszczone i wymagają kuracji

Większość z nas na którymś etapie życia cierpi z powodu jakichś objawów uszkodzenia włosów, powstałych czy to w wyniku koloryzacji, stylizacji na gorąco, zabiegów chemicznych, czy po prostu zwykłego zmęczenia podczas codziennego życia.

Uszkodzenia, które zachodzą wewnątrz twoich włosów, sprawiają, że z zewnątrz wyglądają one matowo, sucho lub czasami jak siano, a prawdopodobnie nie jest to ten „look”, którego pragniesz. Możesz nawet mieć wyrzuty sumienia, że nieświadomie spowodowałaś uszkodzenie, ale nie wiesz, od czego zacząć, jeśli chodzi o przywrócenie włosów do zdrowego stanu.

Co zatem możesz z tym zrobić? Po pierwsze, musisz ocenić, jakie objawy uszkodzeń okazują twoje włosy, a następnie wziąć sprawy w swoje ręce, stosując odpowiednią pielęgnację włosów zniszczonych.

Przejdźmy od razu do tego, jak stwierdzić, czy twoje włosy są zniszczone, jakie mają uszkodzenia i jakie są odpowiednie zabiegi regenerujące, których potrzebujesz, aby przywrócić włosy do zdrowej formy.

Czy moje włosy są zniszczone? 3 oznaki, których należy wypatrywać

Rozdwojone końcówki

Znasz te charakterystyczne białe kropki na końcach włosów lub końcówki, które podzieliły się na pół? Denerwujące rozdwajające się końce, na które nie możesz patrzeć, są spowodowane takimi czynnikami, jak codzienne tarcia, stylizacja na gorąco, czynniki środowiskowe – wszystko to stopniowo niszczy łuskę włosa. Warstwy zewnętrzne z czasem słabną i odrywają się od rdzenia, prowadząc do dobrze znajomego rozdwajania i łuszczenia się.

Jak to naprawić: Regularne wizyty u fryzjera w celu przycięcia pomogą pozbyć się rozdwojonych końcówek, podobnie jak głęboka pielęgnacja. Zafunduj sobie maskę Pantene Repair & Protect Deep Repair Mask aby poradzić sobie z uszkodzeniami, takimi jak rozdwojone końcówki. W ciągu zaledwie kilku minut sprawi ona, że twoje włosy będą jedwabiście miękkie i gładkie na końcach – możesz zostawić ją na dłużej, jeśli twoim kosmykom przyda się dodatkowa przyjemność, podczas kąpieli lub do końca odcinka ulubionego serialu. Maska nie tylko nadaje włosom zdrowy wygląd, ale także pomaga naprawić uszkodzenia od wewnątrz.

Porowate, szorstkie w dotyku włosy

Dotykasz włosów i czujesz tę szorstkość, której nienawidzisz? To istna czerwona flaga dotycząca poważnych uszkodzeń. Wiele szkód wyrządzonych włosom wynika ze zmiany ich struktury podczas stylizacji, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane prostowaniem chemicznym, trwałą ondulacją, czy farbowaniem włosów. Wszystko to sprawia, że są one później znacznie słabsze i bardziej wysuszone.

To samo dotyczy stylizacji na gorąco z prostowaniem i kręceniem włosów. Kropla wody na prostownicy skwierczy, pęcznieje i wyparowuje niemal natychmiast – to samo dotyczy włosów! Całe to smażenie powoduje, że włosy tracą niezbędne nawilżenie.

W okresach, gdy twoje włosy potrzebują wzmocnienia i blasku, stosuj raz w tygodniu kurację regenerującą, taką jak Pantene Pro-V Intense Rescue Shots, aby odbudować włosy. Produkt intensywnie odżywia i zmiękcza kosmyki w zaledwie 1 minutę, aby wyleczyć widoczne oznaki uszkodzenia włosów przeciążonych różnymi zabiegami.

Jak to naprawić: w okresach, gdy twoje włosy potrzebują wzmocnienia i blasku, stosuj raz w tygodniu kurację regenerującą, taką jak Pantene Pro-V Intense Rescue Shots, aby odbudować włosy. Produkt intensywnie odżywia i zmiękcza kosmyki w zaledwie 1 minutę, aby wyleczyć widoczne oznaki uszkodzenia włosów przeciążonych różnymi zabiegami. Twoje włosy będą wyglądały na zdrowsze i wzmocnione, więc nie poczujesz wyrzutów sumienia po ich stylizacji.

Złamania

Włosy osłabione, z biegiem czasu – czy to z powodu ciepła, chemikaliów, czy też braku regularnego przycinania – stają się znacznie bardziej łamliwe. Im więcej szkody ucierpiały twoje włosy, tym bardziej łuski włosa się unoszą, a następnie odpadają, co ostatecznie prowadzi do złamania włosa; w najbardziej ekstremalnych przypadkach włosy mogą nawet całkowicie odpaść. To wizja daleka od ideału.

Jak to naprawić: kuracja wzmacniająca, taka jak nasz Superfood 3 Minute Miracle, to świetna pielęgnacja wzmacniająca i odżywiająca włosy, która działa jak kuracja, ale może być stosowana tak często, jak odżywka; intensywna, a jednocześnie lekka.

Matowość

Kiedy twoje włosy są zniszczone, czasami powoduje to matowy, pozbawiony życia wygląd. Dzieje się tak głównie z powodu szkodliwej rutyny pielęgnacyjnej lub zewnętrznych stresorów, które powodują podnoszenie łusek. Dzięki temu naturalne światło nie może odbijać się od twoich włosów i nadawać im lśniący wygląd.

Jak to naprawić: wilgoć! Jest kluczem do utrzymania elastyczności włosów, zapobiegania łamliwości i ochrony włosów przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zmiany pogody, zanieczyszczenia i promieniowanie UV. Głęboko odżywcza kolekcja, taka jak nasza seria Defrizz and Illuminate Hair Biology  zaprojektowana w celu zatrzymywania wilgoci i ochrony włosów przed czynnikami powodującymi puszenie.

Jak poprawić wygląd zniszczonych włosów

Teraz, kiedy już wiesz, jak rozpoznać zniszczone włosy, będziesz w stanie zareagować na pierwsze oznaki uszkodzenia. Regeneracja włosów jest niezbędna, jeśli chcesz zmniejszyć widoczne oznaki uszkodzeń, więc omówmy bardziej szczegółowo niektóre sposoby, jak możesz to zrobić.

Przyjrzyj się swojej rutynie stylizacyjnej

Stosowanie produktów, które minimalizują skutki uszkodzeń i wzmacniają włosy, to świetny sposób na powstrzymanie widocznych negatywnych efektów. Naprawa istniejących uszkodzeń to jedno, ale musisz także upewnić się, że zapobiegasz przyszłym uszkodzeniom. Na pewno nie chcesz, aby cała twoja ciężka praca poszła na marne!

Aby zmniejszyć widoczność istniejących uszkodzeń i chronić włosy przed przyszłymi, stosuj olejek Pantene Pro-V Repair & Protect Dry Oil z witaminą E zawsze, gdy twoje włosy są suche lub matowe, aby nawilżyć i uszczelnić nieestetyczne rozdwojone końcówki.

Aby zmniejszyć widoczność istniejących uszkodzeń i chronić je przed przyszłymi, stosuj olejek Pantene Pro-V Repair & Protect Dry Oil zawsze, gdy twoje włosy są suche lub matowe, aby nawilżyć i uszczelnić nieestetyczne rozdwojone końcówki. Formuła szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego wyglądu ani dotyku (świetny dla delikatniejszych włosów) i można go stosować na wilgotne lub suche włosy, więc noś go w torbie, aby uzupełniać nawilżenie w podróży.

Aby zminimalizować uszkodzenia, na jakie narażone są twoje włosy, przed stylizacją zawsze używaj sprayu termoochronnego, i spróbuj zmniejszyć temperaturę suszarki i przyrządów do stylizacji na gorąco. Jeśli nie spieszy ci się, możesz nawet spróbować wysuszyć włosy powietrzem, co zdecydowanie zmniejszy uszkodzenia włosów.

Pamiętaj, aby zawsze upewnić się, że włosy są całkowicie suche przed użyciem jakichkolwiek narzędzi do stylizacji na gorąco, ponieważ zaniedbanie tego spowoduje w końcu ich usmażenie i z czasem znacznie zwiększy uszkodzenia!

Stosuj cotygodniową pielęgnację

Wspomnieliśmy już, że widocznie zniszczone włosy wyglądają na suche i szorstkie. Jakie antidotum możesz zastosować? Odżywcze i ochronne środki kondycjonujące znajdujące się w maskach, zabiegach i odżywkach, które poprawiają powierzchnię włosów, zapewniając idealnie wygładzoną fryzurę.

Głęboka odżywka lub maska do włosów to doskonała opcja ratowania zniszczonych włosów, stosowana zamiast zwykłej odżywki.

Głęboka odżywka lub maska do włosów to doskonała opcja ratowania zniszczonych włosów, stosowana zamiast zwykłej odżywki. Wypróbuj maskę Pantene Protect and Repair Deep Repair Mask – w 2 minuty intensywnie nawilża przeciążone i zestresowane włosy, zapewniając gładkie i lśniące wykończenie.

Jeśli jednak szukasz sposobu na szybką regenerację zniszczonych włosów, to warto zacząć od skutecznego zabiegu regenerującego włosy, takiego jak Pantene Intense Rescue Shots. W ciągu zaledwie 60 sekund ampułka poprawia kondycję włosów i odwraca uszkodzenia trwające 3 miesiące – wszystko za jednym użyciem.

Regularnie obcinaj włosy

Jeśli masz ochotę na długie i lśniące włosy, wydaje się, że na pewno nie powinnaś myśleć o cięciu – ale regularne wizyty u fryzjera to świetny sposób na utrzymanie zdrowo wyglądających włosów. Znasz to uczucie świeżości i dobrego wykończenia, bez postrzępionych końcówek? O to właśnie chodzi. Wizyta co sześć lub osiem tygodni to dobre optymalne rozwiązanie, aby nie pojawiały się rozdwojone końcówki, a włosy miały dobre warunki do wzrostu. Kontynuuj to regularne strzyżenie, stosując odpowiednią pielęgnację i ochronę, o której wspomnieliśmy wcześniej, aby zachować zdrowe włosy między strzyżeniami i zmniejszyć te oznaki uszkodzeń, które pojawią się ponownie.

I voila – jesteś teraz wyposażona w wiedzę, której potrzebujesz, aby dostrzec oznaki uszkodzenia we własnych włosach. Zapamiętaj te wszystkie ważne wskazówki i triki, a nie będziesz znajdować takich śladów na swoich włosach. Żegnajcie zniszczone włosy!

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat