Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
PIĘĆ SPOSOBÓW OCHRONY USZKODZONYCH WŁOSÓW
PIĘĆ SPOSOBÓW OCHRONY USZKODZONYCH WŁOSÓW

PIĘĆ SPOSOBÓW OCHRONY USZKODZONYCH WŁOSÓW

Przyznaj - nie byłaś dobra dla swoich włosów. Jak gdyby wiatr, śnieg, deszcz i miejskie powietrze nie były wystarczająco szkodliwe, dodałaś do tego narzędzia do stylizacji, kolorowanie suszarki i inspiracja zdjęciami z Pinterest, wszystko to przyczynia się do niszczenia włosów. Ale na szczęście dla nas, podążających za ostatnią modą, zniszczone włosy to nie wyrok dożywotni -- sprawdź pięć najlepszych sposobów ochrony uszkodzonych włosów, bez potrzeby poświęcenia stylu.

1. Przestań szczotkować tak mocno!

Twoja szczotka to nie broń. Agresywne szczotkowanie włosów może spowodować szereg mechanicznych uszkodzeń i złamań włosów, co przekłada się na puszenie i niemożność ułożenia fryzury. Zamiast maniakalnego szczotkowania, polecamy konsekwentne używanie odżywki, oraz używanie do mokrych włosów grzebienia z rzadkimi zębami. Dzięki takiemu grzebieniowi włosy nie są szarpane i uszkadzane. Ale bądź ostrożna! Włosy są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia, kiedy są mokre, więc pamiętaj, by byś delikatną. 

2 . Daj wolne swoim włosom

Oto wskazówki: zamiast suszyć suszarką mokre włosy, poczekaj aż będą w 80% suche, i dopiero wtedy potraktuj je gorącym powietrzem. Tym sposobem skrócisz czas działania wysoką temperaturą, a i tak będziesz miała doskonale ułożoną fryzurę. 

3. Tapirowanie nie jest Twoim przyjacielem.

Tapirowanie jest pewnym sposobem do dodania fryzurze objętości, ale uszkodzenia, które ze sobą niesie, nie są tego warte. Za każdym razem gdy tapirujesz włosy, trzesz je, wywołując uszkodzenia. Zamiast tapirowania, wypróbuj Kurację pogrubiającą Miracles Lift’n’Volume
i susz włosy strumieniem powietrza skierowanego w dół. Ta sztuczka doda przestrzeni pomiędzy włosami, nadając im wygląd bardziej objętościowych. 

4. Chroń Twoją skórę i włosy przed letnim słońcem. 

Ciemne włosy mają naturalnie więcej ochrony przed promieniowaniem UV, ale włosy jaśniejsze są bardziej podatne na szkodliwe działanie tych promieni. Nasza rada: Jeśli tego lata będziesz przebywać dużo na słońcu, nie zapomnij nałożyć kapelusza! 

Wypróbuj szampon antyoksydacyjny zapobiegający zniszczeniom.

Wypróbuj szampon antyoksydacyjny zapobiegający zniszczeniom. Minerały znajdujące się w wodzie prysznicowej mogą doprowadzić do uszkodzenia oksydacyjnego, które osłabia Twoje włosy. Zawarte w Twoim szamponie antyoksydanty pomogą Ci ochronić Twoje włosy przed dalszymi zniszczeniami, podczas gdy odżywka, dzięki swoim właściwościom, pozwoli domknąć łuski włosa, jednocześnie je wygładzając.

Stosując się do powyższych reguł będziesz na dobrej drodze do posiadania zdrowszych i mniej zniszczonych włosów. W międzyczasie możesz zminimalizować widoczność rozdwojonych końcówek używając regenerującej odżywki do włosów albo nosząc włosy związane w kucyk lub koczka.

Produkty powiązane

Więcej na ten temat