Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Co to jest keratyna?

Co to jest keratyna?

Wiesz, kiedy twoje włosy są trochę przesuszone, szorstkie, matowe, przypominają siano – a w skrajnych przypadkach możesz stwierdzić, że są zniszczone? W takich chwilach może marzysz o tym, jak wspaniale byłoby, gdybyś mogła naprawić i wzmocnić swoje włosy dokładnie tym, z czego są one zrobione. Czy szukasz prawdziwego lekarstwa dla twojej fryzury.

Cóż, mamy dobre wieści… nasze produkty są specjalnie opracowane, aby chronić to samo białko, z którego składają się Twoje włosy, aby wyglądały one i były mocniejsze.

Białko keratynowe: co to jest?

Mówiąc najprościej, keratyna to białko, które można znaleźć w składzie włosów. Czy wiesz, że porównując kilogram do kilograma, włosy są mocniejsze niż stal? 85% naszych włosów składa się z białek, głównie białka keratynowego, które wspiera silny wzrost włosów.

Jeśli twoje włosy są regularnie poddawane niszczącym czynnikom, takim jak stylizacja na gorąco, farbowanie lub uszkodzenia spowodowane pogodą, stopniowo stają się słabsze i ostatecznie mają tendencję do łamania się. Dzieje się tak, ponieważ proteiny włosa mogą ulec uszkodzeniu, osłabiając jego ogólną strukturę.

Produkty Pantene, nasycone lipidami, pomagają chronić naturalną keratynę, aby włosy były mniej łamliwe i mocniejsze*. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego są one tak korzystne dla włosów, które wołają o trochę cierpliwości i dbałości. 

Korzyści dla włosów płynące z keratyny

Ochrona we włosach białek, takich jak keratyna, pomoże utrzymać mocniejsze i zdrowsze włosy. Dlatego sensowne jest, aby Twój zestaw do pielęgnacji włosów zawierał produkty, które właśnie to robią. Nasz wybór wzmacniających masek do włosów jest dostosowany do wszystkich rodzajów włosów i ich potrzeb, aby zapewnić ochronę naturalnej keratyny we włosach przed codziennymi uszkodzeniami.

Keratynowa ochrona przed uszkodzeniami ze stylizacji

Kiedy włosy są zniszczone, zauważysz, że mogą one wyglądać na suche, szorstkie i osłabione. Jeśli twoje włosy widziały już lepsze dni, to ratunkiem może być bogata maseczka regenerująca, która chroni naturalną keratynę we włosach. Nasza Keratynowa Maska Intensive Repair działa walcząc z oznakami uszkodzeń i naprawia słabe, zniszczone włosy. Dla najlepszych rezultatów stosuj 2-3 razy w tygodniu, aby odzyskać gładkość, połysk i łatwość układania. Nałóż na wilgotne włosy, zaczynając od końcówek i wmasowując w górę włosów. Spłucz dokładnie i układaj włosy jak zwykle. Produkt pomaga zregenerować do 6 miesięcy uszkodzeń w zaledwie 2 minuty! Bogata formuła penetruje włókna włosów, aby pomóc wzmocnić** i odżywić każdy włos od cebulki aż po same końce. Po jednym zastosowaniu twoje włosy będą zauważalnie bardziej jedwabiste, z gładkim wykończeniem – efekt, o którym na pewno już zapomniałaś na swoich włosach. 

Keratynowa ochrona przed niszczeniem koloru

Jeśli regularnie farbujesz lub rozjaśniasz swoje włosy, to bardzo ważne jest, aby twoja rutynowa pielęgnacja obejmowała maskę ochronną, którą używasz między zabiegami w salonie, aby utrzymać zdrowy wygląd włosów. Nasza Keratynowa Maska Lively Colour to właśnie to, czego szukasz. Stosowanie głęboko odżywczej maski na farbowanych włosach nie tylko chroni keratynę włosa przed uszkodzeniem, ale także przedłuża trwałość koloru. Dobrze nawilżone włosy lepiej utrzymują kolor, co oznacza, że możesz odczekać dłużej przed kolejnym zabiegiem w salonie. Korzyść dla twojego portfela i twoich zagrożonych włosów! Ta intensywna kuracja może zastąpić Twoją codzienną odżywkę, aby pomóc utrzymać intensywność koloru, lub jako głęboka kuracja 2-3 razy w tygodniu. 

Keratynowa ochrona przed działaniem natury

Jeśli Twoim włosom brakuje wilgoci, mogą szukać jej w otaczającym cię powietrzu. Problem polega na tym, że kiedy tak się dzieje, włosy mogą nadmiernie rekompensować zatrzymywanie wilgoci i wtedy pojawia się nasz znany wróg, puszenie się. Przeciwstawiaj się wilgoci, dając włosom nawilżenie, o które wołają, z naszą Keratynową Maską Sooperfood. Intensywnie nawilżająca pielęgnacja, która działa w zaledwie 2 minuty. Żegnaj puszenie, witajcie gładkie i jedwabiste włosy. 

Wszystkie nasze produkty zawierają naszą odżywczą mieszankę Pro-V - mix składników, który ujarzmia wzmacniającą siłę Prowitaminy B5. Nasze formuły uzupełniają lipidy we włosach i pomagają chronić delikatne proteiny, takie jak keratyna, przed uszkodzeniem, zapewniając lśniące i zdrowo wyglądające włosy. 

Przeczytaj nasz poradnik, jak stosować maskę do włosów, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o dodaniu jej do swojej codziennej pielęgnacji, ponieważ mocniejsze, zdrowe włosy to lepiej wyglądające włosy. 

*odporność na uszkodzenia stylizacji w porównaniu z szamponem nieodżywiającym 

**Przed uszkodzeniami stylizacyjnymi