Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Najlepsze witaminy dla włosów

Najlepsze witaminy dla włosów

Jeśli chodzi o utrzymanie zdrowego ciała, wiesz, jak ważna jest zbilansowana dieta bogata w witaminy i minerały. Ale jak bardzo cenisz sobie znaczenie produktów zawierających witaminy w codziennej pielęgnacji włosów?

Jakie witaminy są dobre na włosy?

Jeśli chodzi o najlepsze witaminy na włosy, ogólnie rzecz biorąc, witaminy, które sprzyjają ich zdrowiu, to te, które są dobre dla naszego ogólnego stanu zdrowia. Nie ma badań, które identyfikują poszczególne produkty spożywcze jako indywidualnie poprawiające stan włosów.

Mając to na względzie, wszystko zależy od równowagi, więc aby normalnie funkcjonować i pozostać „zdrowe”, twoje włosy potrzebują stałego zaopatrzenia w witaminę B12, B3, C, A, D, biotynę, egzogenne kwasy tłuszczowe i pierwiastki śladowe cynk, miedź i selen, oprócz białka do wzrostu i regeneracji.

Jeśli chodzi o żywność, która oferuje te korzystne składniki, dobrze jest zmaksymalizować spożycie zielonych warzyw liściastych – doskonałych źródeł witamin A i C oraz bogatych w wapń i żelazo – ciemnozielone warzywa, zielony groszek dostarczające różnych witamin i żelazo oraz marchew z witaminą A. 

Witaminy na zdrowe włosy: Mieszanka składników odżywczych Pro-V

Produkty Pantene od dawna wykorzystują znaczenie, jakie mają witaminy we wspieraniu zdrowia włosów. W latach 40. lekarze z oddziałów intensywnej terapii odkryli, że w miejscach, gdzie stosowana była witamina B5, rosły mocniejsze i grubsze włosy. Doprowadziło to do powstania kilku dość poważnych pytań o to, jak można to odtworzyć w pielęgnacji włosów i tak narodziła się nasza mieszanka Pro-V – reszta, jak mówią, to historia włosów Pantene. 

Ta rewolucyjna formuła jest uznawana przez Swiss Vitamin Institute, oficjalne laboratorium utworzone w celu analizowania witamin w żywności, napojach, kosmetykach i farmaceutykach związanych ze zdrowiem publicznym. Wspaniałą wiadomością jest to, że wszystkie nasze produkty wykorzystują formułę Pantene zawierającą tę kultową mieszankę Pro-V, aby pomóc Twoim włosom stać się najlepsze i najzdrowsze. W naszych szamponach, na przykład w naszym Intensive Repair Shampoo, wzmacniające lipidy wtapiają się w strukturę włosa, aby go wzmocnić i zwiększyć jego elastyczność. Pomyśl o sprężystych, zdrowych włosach, takich jak w reklamach w telewizji. 

W naszych odżywkach Pro-V, jak na przykład w naszej Intensive Repair Conditioner, to właśnie ta mieszanka penetruje do rdzenia włosa dla głębokiego wzmocnienia poprzez uzupełnienie lipidów i ochronę przed codziennymi uszkodzeniami białek. Dzięki temu włosy mogą być mocniejsze i intensywniej odżywione – to korzystne dla każdego rodzaju włosów. 

Poszukujemy nowych składników i witamin do włosów, które mogą pozytywnie wpłynąć na ich zdrowie i wygląd. Nasza kolekcja Repair and Protect Collection to doskonały przykład formuły, która delikatnie oczyszcza jednocześnie zasilając włosy aktywnymi składnikami odżywczymi Pro-V, aby wzmocnić pasemka od wewnątrz. Idealny środek na włosy podatne na łamliwość lub pozbawione gładkości i połysku. Magia! 

Witaminy dla włosów: Witamina E

W uzupełnieniu twojego rytuału mycia, nasza seria głęboko odżywczych i wzmacniających zabiegów na włosy wspiera twoje włosy każdego dnia, dając im pełniejszy i silniejszy wygląd od nasady. Nasz suchy olejek z Witaminą E Repair and Protect Dry Oil with Vitamin E błyskawicznie wchłania się w łamliwe pasemka, chroniąc włosy przed łamaniem, między myciami, bez użycia wody. Nadaje lśniące wykończenie włosom, które są lekkie jak piórko, dzięki czemu stają się one błyszczące i sprężyste.

Oprócz naszych produktów wypełnionych mieszanką Pro-V i diety bogatej w witaminy, kluczem do zdrowych włosów są oczywiście dobrze nawilżone włosy, dlatego ważne jest, aby regularnie je pielęgnować i dostarczać zastrzyk nawilżenia tam, gdzie to możliwe. Nasza maska do włosów ze Złotej Serii Repairing Hair Mask jest idealnym towarzyszem kąpieli w wannie kiedy oglądasz swój ulubiony serial. Wczesz w wilgotne włosy, koncentrując się od połowy długości aż po końce, i pozostaw na 5-10 minut, aby uwolnić magiczne działanie. Zobacz nasz przewodnik, jak używać maskę do włosów, aby krok po kroku zapoznać się z pełną procedurą.

Mamy nadzieję, że teraz lepiej rozumiesz, w jaki sposób witaminy pomagają włosom wyglądać na lśniące i mocne. Wykorzystaj te atuty dla siebie, a zobaczysz, że znowu wrócą dni pięknych włosów, którymi będziesz się cieszyć w nadchodzących latach.