Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Kofeina dla włosów
A photo of coffee beans zoomed in

Kofeina dla włosów

Kofeina – wkroczyła do naszego współczesnego życia dzięki unikalnym właściwościom, które mają moc ożywienia, zwiększenia wigoru i sprawności fizycznej poprzez podnoszenie poziomu adrenaliny. Jest bogata w przeciwutleniacze i zawdzięczamy jej szereg imponujących korzyści zdrowotnych, gdy spożywamy ją z umiarem. Ale co kofeina ma wspólnego włosami?

Kofeina na włosy: czy kofeina wspomaga wzrost włosów?

Biorąc pod uwagę, że 50% kobiet cierpi na wypadanie włosów z różnych powodów, a kolejne 35% martwi się swoimi cienkimi lub przerzedzonymi włosami, nic dziwnego, że naukowcy intensywnie poszukują rozwiązań stymulujących wzrost włosów, a także nadających już istniejącym włosom wygląd puszystych i grubych, minimalizując efekt przerzedzonych pasm.

Jednym z głównych wspomagających włosy składników, który wyłonił się z badań, jest kofeina. Po tym, jak pojawiła się wiadomość o jej korzystnych skutkach, najczęściej wpisywanymi w wyszukiwarkę hasłami stały się „kofeina na włosy” i „kofeina na porost włosów”. Uważa się, że kofeina pobudza krążenie krwi, co jest bardzo korzystną cechą, ponieważ krążenie jest ważne dla naturalnego, zdrowego wzrostu włosów.

Czy więc kofeina oddziałuje na włosy i czy przyniesie ci sprężyste, długie loki, jakich pragniesz? Badania nad kofeiną na porost włosów skupiły się na wpływie kofeiny na mieszki włosowe, aby sprawdzić, czy pomaga ona stymulować wzrost w celu poprawy gęstości i siły. Efekt? Ogólnie rzecz biorąc, kofeina stosowana na włosy pomaga stymulować ich wzrost. Działanie ma miejsce u nasady, gdzie dawka kofeiny energetyzuje włosy – coś jak poranne espresso, które cię pobudza, jednak w tym przypadku, chodzi o twoje włosy. Oto, co wykazały badania:

Kofeina na włosy zwiększa ich zdolność do wzrostu. Na głowie każdego człowieka, w rożnym natężeniu, występuje hormon zwany DHT, który jest formą testosteronu i jest częstą przyczyną wypadania włosów. Kofeina dociera do tego hormonu i hamuje go, zapobiegając wypadaniu i pobudzając wzrost włosów.

Kofeina wspomaga wzrost włosów, wydłużając fazę ich wzrostu. Twoje włosy mają trzy fazy - anagen, katagen i telogen. Włosy rosną w fazie anagenu, kiedy mieszek włosowy otrzymuje składniki odżywcze i ukrwienie niezbędne do prawidłowego rozwoju. Badania wykazały, że kofeina może przedłużyć fazę anagenu wzrostu włosów u mężczyzn i kobiet.

Równoważy włosy. Każdy włos zawiera białko i keratynę, które są bardzo ważne dla długich i mocnych włosów. Kofeina stosowana na włosy ma nie tylko pozytywny wpływ na produkcję białka i keratyny, ale wykazano, że także hamuje obumieranie keratynocytów wytwarzających keratynę, co oznacza, że ​​włosy są o wiele bardziej sprężyste i zdrowsze.

Konkluzja? Udowodniono, że kofeina na włosy ma działanie pobudzające ich wzrost.

Tak więc, jeśli kiedykolwiek zauważyłaś, że sprawdzasz ilość włosów, które zebrały się w odpływie, lub zauważyłaś, że czyścisz szczotkę częściej niż zwykle, to kofeina na włosy może być dobrym rozwiązaniem.

Wiemy, że kofeina na włosy może pomóc w stymulacji wzrostu, ale jeśli dodamy ten bogaty w przeciwutleniacze suplement do mieszanek aktywnych składników odżywczych w Pro-V Pantene, to otrzymamy potężną kombinację Pro-V.

Maska z kolekcji Grow Strong firmy Pantene zawierająca bambus, biotynę i składniki odżywcze Pro-V wzmacnia włosy przed stylizacją, aby były zdrowsze, nabrały pełniejszego wyglądu i były mniej podatne na łamliwość.

Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, to zacznij od zmiany rutyny pielęgnacji włosów. Szampon Pantene Pro-V Miracles Grow Strong Shampoo i odżywka Pantene Pro-V Miracles Grow Strong Conditioner współpracują, aby głęboko odżywić włosy, zmniejszyć ich wypadanie i w efekcie je wzmocnić. Potężna formuła łączy odkrycia naukowe Pro-V z biotyną i bambusem, aby uzyskać włosy 100% odporniejsze* wobec uszkodzeń podczas stylizacji.

Dodaj do pielęgnacji kofeinę na włosy, a będziesz na dobrej drodze do kolejnych wspaniałych fryzur. Produkt nasycony silnym połączeniem kofeiny, bambusa i biotyny, Pantene Pro-V Miracles Roots Awakener Hair Fortifier jest tak zaprojektowany, aby stymulować cebulki, tworząc optymalne środowisko dla lepszego wzrostu włosów. Zaaplikuj produkt przy cebulkach i wmasuj go w skórę głowy, aby dotrzeć do mieszków włosowych i aby twoje włosy czerpały korzyści z tej bogatej w przeciwutleniacze mieszanki z kofeiną.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zapobiegać wypadaniu włosów? A może nie jesteś pewna, jak stwierdzić, czy wypadanie twoich włosów jest w normie - przygotowaliśmy poradniki z pomocnymi wskazówkami i sztuczkami dla włosów, zebranymi od ekspertów w tej dziedzinie.

*wypadanie włosów z powodu łamania w porównaniu z szamponem nieodżywiającym

**odporność na uszkodzenia z modelowania w porównaniu z szamponem nieodżywiającym

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat