Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Głębokie odżywianie: Zalecenia i przeciwwskazania
A photo of wet brushed to the back hair of a blonde woman standing backwards

Głębokie odżywianie: Zalecenia i przeciwwskazania

CO NALEŻY ROBIĆ: Odżywiaj włosy przy każdym myciu

Wilgoć wypełnia wszelkie luki w strukturze włosów, dzięki czemu włosy wyglądają zdrowiej, są gładkie i lśniące, a więc jest to niezbędny krok nawet w przypadku cieńszych włosów.

Wybór odpowiedniej odżywki na ogół zależy od rodzaju i stanu zdrowia włosów. Nawet cienkie włosy potrzebują nawilżenia, ale w przypadku takiego ich rodzaju należy wybrać lżejszą opcję. Wybierz jedną z naszych odżywek Pantene Conditioners; zapewni ona nawilżenie, jakiego potrzebują cieńsze włosy, bez żadnego obciążenia.

Ogólnie rzecz biorąc, im grubsze włosy, tym bogatszej konsystencji odżywki potrzebujesz. Nasza intensywnie nawilżająca odżywka Superfood Conditioner została zaprojektowana specjalnie dla kręconych i niesfornych włosów, natomiast puszącym się lokom dobrze zrobi nasza odżywka De-frizz & Illuminate Conditioner, dzięki czemu będą one bardziej miękkie i łatwiejsze do ujarzmienia.

Aby dobrze wybrać odpowiednią odżywkę dopasowaną do twojego typu włosów, przeczytaj nasze poradniki o najlepszych odżywkach dla suchych włosów, odżywkach do włosów kręconych i o najlepszej pielęgnacji regenerującej dla włosów zniszczonych.

CO NALEŻY ROBIĆ: Głębokie odżywianie raz w tygodniu

Głęboko działająca odżywka to bardziej intensywna formuła ze skoncentrowanymi składnikami, którą pozostawia się na włosach na kilka minut. Jedną z naszych najlepszych dogłębnych odżywek, jakie można kupić, jest nasza maska do włosów Repair & Protect Deep Repair Hair Masque, która jest idealna do włosów, które regularnie cierpią z powodu stylizacji i stresorów środowiskowych.

Głęboko działająca odżywka to bardziej intensywna formuła ze skoncentrowanymi składnikami, którą pozostawia się na włosach na kilka minut. Jedną z naszych najlepszych dogłębnych odżywek, jakie można kupić, jest nasza maska do włosów Repair & Protect Deep Repair Hair Masque, która jest idealna do włosów, które regularnie cierpią z powodu stylizacji i stresorów środowiskowych (czyli dla każdej z nas!). Nie tylko zaradzi już widocznym uszkodzeniom, ale do pewnego stopnia ochroni twoje włosy na przyszłość.

Jeśli chcesz głęboko odżywić włosy, nałóż maskę od połowy długości włosów, aż po końce, a następnie pozostaw na około pięć minut lub dłużej, jeśli czas ci na to pozwoli. Najlepiej połączyć to z kąpielą w wannie i seansem na Netfliksie, aby uzyskać prawdziwą ucztę przypominającą spa.

Spieszysz się, ale mimo to chcesz uzyskać korzyści płynące z głębokiej pielęgnacji? Nasza odżywka Intense Rescue Shots zapakowana jest w osobnych ampułkach i każda z nich zawiera odpowiednią dawkę produktu dla twoich włosów, nie musisz się więc obawiać, że przesadzisz z ilością, a jej działanie zajmuje tylko 60 sekund. Raz-dwa i gotowe.

CO NALEŻY ROBIĆ: Masuj włosy

Aplikacja odżywki to coś więcej niż tylko nałożenie produktu na włosy a później czekanie, aż produkt wsiąknie i nastąpi odmiana. Dla wzmocnienia efektu działania zalecamy stosować stary sprawdzony masaż, aby zachęcić włosy do wchłonięcia wilgoci i pozwolić solidnie przeniknąć składnikom odżywczym.

Podczas masażu wykonuj ruchy w dół od połowy długości do końców włosów; masaż w odwrotnym kierunku zwiększa tarcie we włosach, co może prowadzić do długotrwałych uszkodzeń. W dół, czyli naprzód!

CO NALEŻY ROBIĆ: Spłukuj zimną wodą

Spłukując zimną wodą, robisz wielką przysługę procesowi kondycjonowania włosów; ich łuski zamkną się dzięki temu i włosy uzyskają gładsze wykończenie. Jeśli coś jest błyszczące, to zwykle jest też gładkie. Zatem jeśli pragniesz lśniących włosów, najważniejsza jest gładkość – odważ się i odkręć zimną wodę!

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat