Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Dlaczego włosy wypadają?
Dlaczego włosy wypadają?

Dlaczego włosy wypadają?

Utrata do 150 włosów dziennie stanowi normę, jako część naturalnego cyklu rozwoju włosa. Jednak gdy liczba wypadających włosów przekracza 150 dziennie, może to być spowodowane różnymi czynnikami, jak zbyt wysoka temperatura podczas stylizacji, ekstremalne zabiegi chemiczne, nawet środowisko ma wpływ, jak na przykład zmiany pór roku. Z biegiem czasu te ekstremalne czynniki mogą uszkodzić strukturę włosa, rezultatem czego jest łamliwość i wypadanie włosów - co staje się widoczne, gdy przesuwasz szczotką wzdłuż włosów i odkrywasz pozostałe na niej połamane włosy. 

SZCZOTKOWANIE WŁOSÓW SPRAWIA, ŻE WYPADAJĄ ONE SZYBCIEJ

Jeśli marzyłaś o szczotkowani włosów bez nadmiaru wyczesanych włosów, nie jesteś sama. Grad wypadających włosów jest problemem wielu kobiet, lecz większość ludzi nie lubi o tym mówić, a rozwiązanie nie zawsze jest oczywiste.

Szczotkowanie sprawia, że wypadają włosy, które i tak były gotowe by wypaść, lecz nie zwiększa prawdopodobieństwa wypadania włosów. Jeśli masz splatane włosy, zacznij czesanie od dołu, by nie szarpać włosów, nie szczotkuj mokrych włosów, wtedy są bardziej podatne na uszkodzenie. Nie ma potrzeby, by chodzić z nieuczesanymi włosami ze strachu przed ich wypadanie, normalne codzienne czesanie nie przyspieszy wypadania włosów.

STRES POWODUJE WYPADANIE WOSÓW

To powszechny błędny mit, że wypadanie włosów jest  spowodowane stresem. Dziennie tracimy około 50 - 80 włosów, a stresogenne okoliczności powodują wypadanie włosów. Jeśli naprawdę doświadczasz silnego stresu i tracisz włosy, skonsultuj się ze swoim lekarzem, bo mit o traceniu włosów może się urzeczywistnić.

Mity zdemaskowane!

1. Mit:  Czy nadużywanie szamponu może spowodować wypadanie włosów?

Nie przejmuj się, myj włosy tak często jak chcesz. Mycie szamponem tylko usuwa włosy, które już wypadły. Obecne szampony i odżywki są zaprojektowane, by poprawiać kondycję włosów , nawet przy codziennym użyciu, zatem jeśli myjesz często włosy, to nie jest nic złego.

Czy nadużywanie szamponu powoduje wypadanie włosów? 

2. Mit:  Czy skłonność do wypadania włosów jest dziedziczna?

Dziedziczność jest powszechną przyczyną utraty włosów, lecz to nie jedyna przyczyna. 
Większość włosów, które widzisz na szczotce, to włosy, które były uszkodzone zanim wypadły. Więcej uszkodzeń, więcej wypadających włosów.

Czy wypadanie włosów to tylko sprawa genów? 

3. Mit: Podcinanie włosów sprawia, że stają się grubsze.

To optyczna iluzja, wyglądają na grubsze, ponieważ kiedy są dobrze podcięte, sprawiają wrażenie zdrowszych i mogą Cię łudzić zwiększoną objętością. Lecz cięcie włosów nie sprawi, by rosły szybciej, bądź były grubsze.

Podcinanie włosów sprawia, że odrastają gęściejsze. 

Produkty powiązane

Więcej na ten temat