Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Jak pozbyć się rozdwojonych końcówek bez obcinania włosów
Jak pozbyć się rozdwojonych końcówek bez obcinania włosów

Jak pozbyć się rozdwojonych końcówek bez obcinania włosów

Czy wiesz, że aby pozbyć się rozdwojonych końcówek, może wystarczyć sesja pielęgnacyjna w domu? Zatem jeśli chcesz coś zrobić, siedzisz w domu i skubiesz rozdwajające się końcówki, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak naprawić uszkodzenia w domu za pomocą najlepszych dostępnych zabiegów – żadne nożyczki nie są potrzebne!

Wszystkie potrzebujemy od czasu do czasu odrobiny dopieszczenia, więc jeśli masz trochę wolnego czasu, potraktuj to jako idealną okazję, aby skupić się na sobie a także na rozdwojonych końcówkach swoich włosów. Im dłuższe będą przerwy między twoimi wizytami u fryzjera, tym bardziej zaczniesz zauważać pojawianie się rozdwojonych końcówek. Chociaż przycinanie samych końcówek włosów jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie tego mankamentu, istnieją jednak inne sposoby na radzenie sobie z nimi. Najlepsze opcje leczenia rozdwojonych końcówek działają w celu połączenia strzępiących się włosów i zmniejszenia widocznych oznak rozdwojenia. To trochę jak ponowne sklejanie włosów. 

Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszym kompletnym poradnikiem, jak domowymi sposobami naprawić rozdwojone końcówki, począwszy od najlepszego leczenia rozdwojonych końcówek po możliwości profilaktyczne, które pomogą zapobiec ich nawrotom. Najważniejsze jednak jest poznanie przyczyn, bo to pomoże ci lepiej zapobiegać rozdwojeniu! 

Co powoduje rozdwajanie się końcówek?

Rozdwojone końcówki są prawdopodobnie najczęstszą oznaką uszkodzenia włosów; wszyscy zmuszamy je do codziennego wysiłku. Te białe kropki na końcach twoich włosów lub końcówki, które rozdwajają się całkowicie na pół, mogą pojawić się  z czasem, gdy twoje włosy słabną. 

W codziennym życiu nasze włosy są narażone na wiele różnych źródeł tarcia – stylizacja na gorąco, środowisko i szczotkowanie to tylko niektóre aspekty, które mogą powodować uszkodzenia naszych włosów. Końcówki naszych włosów są podatne na rozdwajanie, ponieważ są najstarszą częścią włosa i przez dłuższy czas były narażone na działanie najbardziej szkodliwych czynników i stresorów. Dlatego końcówki włosów wymagają dodatkowej pielęgnacji. 

Zniszczone włosy są znacznie mniej odporne na łamanie – słabsze łuski włosa częściej rozdwajają się i łuszczą, a w poważniejszych przypadkach całkowicie się odrywają. Zatem rozdwojone końcówki są głównym sygnałem ostrzegawczym, że zniszczone włosy wymagają troski i uwagi. 

Dlatego jeśli chcesz powstrzymać widoczne oznaki uszkodzeń, tak ważne jest naprawianie i zapobieganie uszkodzeniom włosów w ramach rutynowej stylizacji. Jednak są sposoby, aby zaradzić tym nieładnie postrzępionym końcom. 

Jak naprawić rozdwojone końcówki

Wiemy, że czasem może nie spodobać ci się myśl o strzyżeniu, ponieważ twoim celem są bujne, długie włosy. Często fryzjer musi obciąć twoje włosy bardziej, niż byś chciała. Jednak regularne przycinanie usuwa najbardziej suche części włosów, czyli końcówki, które z biegiem czasu nagromadziły najwięcej uszkodzeń. 

Zdrowsze włosy to włosy, które są strzyżone częściej – upewnij się, że przycinasz je co 6 do 8 tygodni, aby były optymalnie zdrowe – i tak naprawdę nikt inny nie zauważy, że byłaś strzyżona. Na dłuższą metę będzie to tego warte, ponieważ utrzymasz zdrowsze końcówki i w efekcie mniej włosów trzeba będzie obcinać.

Zdrowsze włosy to włosy, które są strzyżone częściej – upewnij się, że przycinasz je co 6 do 8 tygodni, aby był optymalnie zdrowe – i tak naprawdę nikt inny nie zauważy, że byłaś strzyżona. Na dłuższą metę będzie to tego warte, ponieważ utrzymasz zdrowsze końcówki i w efekcie mniej włosów trzeba będzie obcinać. 

Jeśli jednak wolisz nie umawiać się do fryzjera i chcesz sama naprawić rozdwojone końcówki, wypróbuj codzienną kurację, taką jak Mgiełka z olejkiem bez obciążania 7 w 1firmy Pantene. Jest to produkt stworzony z myślą o zniszczonych włosach, które potrzebują wyjątkowego poziomu nawilżenia, działający jak potężne serum napełniające włosy proteinami keratyny, aby je wzmocnić, dodatkowo łączący rozdwojone końcówki w celu szybkiej naprawy. 

Możesz także zastosować suchy olejek, taki jak PANTENE PRO-V KERATIN PROTECT OIL. Może on być stosowany na mokre włosy po myciu lub jako uzupełnienie nawilżenia aplikowany na suche włosy. Zapewni on miękkość i nawilżenie końcówek włosów, chroniąc je przed przedwczesnym złamaniem. 

Zapobieganie rozdwojonym końcówkom to często wprowadzenie zaledwie kilku zmian w codziennej pielęgnacji włosów, po to, aby zminimalizować ich dalsze uszkodzenia i suchość. Pamiętaj, że to, co możesz zrobić, aby zapobiec rozdwajaniu się końcówek, równocześnie zapobiega pogarszaniu się stanu włosów. 

Jak zapobiegać rozdwajaniu się końcówek

Lepiej zapobiegać niż leczyć” to nie tylko popularne powiedzenie, lecz jest to prawda, również jeśli chodzi o nasze włosy. Poniżej znajduje się kilka najważniejszych wskazówek, jak zapobiegać rozdwajaniu się końcówek.

Użyj wzmacniającego szamponu i odżywki


Silniejsze włosy to zdrowsze włosy, więc najlepiej zacząć od szamponu i odżywki, których używasz na co dzień, jeśli chcesz wzmocnić swoją pielęgnację. Wypróbuj szampon SuperfoodShampoo aby uzyskać pełniejsze, mocniejsze włosy – jest on jak multiwitamina dla włosów. W połączeniu z naszą odżywką HairSuperfoodConditioner, twoje włosy uzyskają odżywienie, będą mocne i lśniące, przy zmniejszonym ryzyku łamliwości i rozdwajania się końcówek.

Zminimalizuj użycie produktów do stylizacji na gorąco

Stylizacja na gorąco powoduje, że włosy tracą wilgoć i wysychają, przez co są bardziej podatne na łamanie.

Stylizacja na gorąco powoduje, że włosy tracą wilgoć i wysychają, przez co są bardziej podatne na łamanie. Jeśli nałożysz kroplę wody na powierzchnię grzejną urządzenia do stylizacji, zaskwierczy ona i wyparuje – wyobraź sobie, że to samo dzieje się z twoimi włosami! 

Dlatego ochrona termiczna włosów jest niezbędna przy każdej stylizacji; jednak samo ograniczenie ekspozycji włosów na ciepło lub obniżenie temperatury narzędzi również może zmienić sytuację twoich włosów na ich korzyść. 

Spróbuj częściej suszyć włosy po prostu powietrzem lub zrezygnuj z lokówki bądź prostownicy wtedy, kiedy możesz i ciesz się swoimi naturalnymi włosami. Obiecujemy, że po przerwie zauważysz różnicę a być może twoje naturalne włosy staną się twoimi ulubionymi! 

Kolejną wskazówką jest delikatne osuszanie włosów ręcznikiem i w miarę możliwości unikanie wysokich temperatur. Po prostu pozwól ręcznikowi wchłonąć dodatkową wilgoć, najważniejsze, żeby robić to delikatnie. 

Ostrożnie ze szczotkowaniem

Oczywiście gładkie i niesplątane włosy są nieodzowne, ale ważne jest, aby zachować ostrożność i szczotkować lub czesać je w taki sposób, aby nie narażać włosów na uszkodzenia. 

Najważniejszą zasadą szczotkowania jest, aby nigdy nie czesać włosów szczotką ani grzebieniem, gdy są mokre; gdyż wtedy są one najbardziej wrażliwe i bardziej podatne na łamanie i naderwania. Unikaj również metalowych grzebieni, ponieważ bardziej zaczepiają włosy niż np. szczotka z naturalnego włosia.

Najważniejszą zasadą szczotkowania jest, aby nigdy nie czesać włosów szczotką ani grzebieniem, gdy są mokre; gdyż wtedy są one najbardziej wrażliwe i bardziej podatne na łamanie i naderwania. Unikaj również metalowych grzebieni, ponieważ bardziej zaczepiają włosy niż np. szczotka z naturalnego włosia. 

Tapirowanie to kolejny błąd, ponieważ ten sposób czesania szarpie łuski włosów, podnosząc je i narażając na oderwanie. Raczej wypróbuj którąś z naszych propozycji na zwiększenie objętości włosów

Podejmij kurację raz lub dwa razy w tygodniu

Regularne zabiegi na włosy to świetny sposób na głębokie ich nawilżenie i zapobieganie większym uszkodzeniom. Maska Pantene Pro-V Repair & ProtectMasque to intensywnie odżywiająca formuła, którą można stosować 1-2 razy w tygodniu, aby uzyskać gładsze, bardziej lśniące i zdrowo wyglądające włosy. 

Śpieszy ci się lub nie jesteś pewna, ile produktu użyć? Nasze, działające już po 60 sekundach ampułki Pantene Pro-V 1 Minute Wonder Ampoules zawierają odpowiednią dawkę dla twoich włosów, nie ma więc ryzyka użycia nadmiernej ilości. Stosuj tę wygodną odżywkę raz w tygodniu jako intensywną kurację, po to, aby skutecznie wzmocnić kondycję swoich włosów. 

Powyższe wskazówki, jak pozbyć się rozdwojonych końcówek bez obcinania włosów, w połączeniu ze zdrowym trybem życia, pomogą ci w walce o długie, zdrowo wyglądające włosy. Jeśli je zastosujesz, będziesz mogła pożegnać łamliwe włosy i rozdwojone końcówki. 

Jeśli zmagasz się z  regeneracją rozdwojonych końcówek, przygotowaliśmy wygodny mały przewodnik w 6 krokach, abyś mogła przywrócić jak najlepszą formę twoim włosom. 

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat