Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki
pantene logo
Jak zaradzić przerzedzonym włosom
Jak zaradzić przerzedzonym włosom

Jak zaradzić przerzedzonym włosom

Wiesz, że to się dzieje – a oto jak temu zaradzić - JAK NAJSZYBCIEJ!

Zorientowałaś się, że twoje włosy są zdecydowanie, bez dwóch zdań, przerzedzone. Sprawdziłaś wszystko i uważasz, że odkryłaś, co jest tego przyczyną. A teraz nadszedł czas, aby sprawdzić, co możesz z tym fantem zrobić, i jesteś w kropce. Znamy to: 80% kobiet cierpi z powodu uszkodzeń włosów, które prowadzą do ich przerzedzania, a 35% ma cienkie lub przerzedzone włosy, ale dostępne rozwiązania są często niepewne i/lub bardzo drogie.

Ale nie musi tak być.

Właściwie, gdy już wiesz, z czym masz do czynienia, rozwiązania mogą być naprawdę praktyczne i łatwe do wprowadzenia w życie. Przedstawimy tutaj, co zrobić, aby przerzedzone włosy chociaż trochę zbliżyły się do pełnej, żywej fryzury, której pragniesz.

Moje włosy się przerzedzają, co mogę z tym zrobić?

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy zauważyłaś nadmierne wypadanie włosów na szczotce do włosów, czy pod prysznicem, czy też wypadanie było stopniowe i podczas stylizacji zaczęłaś zauważać wyraźnie cieńsze włosy. Zidentyfikowanie, które miejsca na głowie się przerzedzają lub czy jest to może sprawa gęstości twoich włosów, może doprowadzić cię do właściwego rozwiązania problemu z przerzedzaniem.

Co zrobić na przerzedzenie włosów na czubku głowy

Jeśli włosy wypadają ci na czubku głowy, prawdopodobnie jest to spowodowane genetyką lub wiekiem, chociaż mogą istnieć również inne przyczyny medyczne, które zakłócają wzrost włosów. Niewiele możesz zrobić, aby kontrolować genetyczne wypadanie włosów – ale możesz spowolnić ten proces i zwiększyć gęstość włosów.

Zacznij od wizyty u dermatologa, który udzieli wskazówek, co zrobić w przypadku przerzedzania włosów na czubku głowy. Dermatolog może zdecydować, czy właściwe będą leki, czy zaproponować inne zabiegi.

Jak zawsze w przypadku każdego rodzaju przerzedzania włosów, dobrym pomysłem jest uporządkowanie diety, aby upewnić się, że zawiera ona wiele różnych składników odżywczych, które odżywiają te włosy, które nadal rosną. Sprawdź, czy dostarczasz wystarczającą ilość dobrych tłuszczów i olejów, białka i witaminy B12, które są kluczowe dla zdrowego wzrostu włosów.

Jeśli masz swoją dietę pod kontrolą, zadbaj o ogólną pielęgnację włosów, aby wzmocnić kosmyki, które masz, odwlekając skutki wypadania włosów. Stymuluj cebulki, aby wspierać zdrowe włosy, tworząc optymalne środowisko dla lepszego wzrostu. Pantene Pro-V Miracles Roots Awakener Hair Fortifier to idealny dodatek do twojego arsenału produktów do pielęgnacji włosów, który wspomaga wzrost włosów i je wzmacnia. Jeśli zastanawiasz się, jak zaradzić włosom przerzedzonym na czubku głowy, to właśnie od tego dobrze zacząć. Niżej przedstawiamy praktyczne zmiany stylizacji i stylu życia, które mogą również pomóc poprawić wygląd przerzedzonych kosmyków.

Co zrobić z cofającą się linią włosów?

Jeśli linia twoich włosów przesuwa się do tyłu, to, podobnie jak w przypadku przerzedzenia włosów na czubku głowy, może to być kwestia genetyki, wieku lub innych schorzeń. Dodatkowo może to wynikać z hormonów. Zmiany takie jak ciąża, menopauza i zwykłe wahania mogą spowodować chwilową utratę włosów, ale włosy powinny wrócić do normy po około 8-12 miesiącach. Jeśli tak się nie stanie, umów się na wizytę do lekarza. Jeśli masz zaburzenia równowagi hormonalnej, skutki można złagodzić przez przyjmowanie odpowiednich leków. Zawsze najpierw skonsultuj się ze specjalistą.

Dobrym pomysłem jest również zamiana codziennego szamponu i odżywki na wzmacniającą formułę, która ma za zadanie zasilić pasemka, zapobiegając ich łamaniu i wypadaniu. Szampon Pantene Pro-V Miracles Grow Shampoo i odżywka Pantene Pro-V Miracles Grow Conditioner zawierają bambus i aktywne składniki odżywcze Pro-V, które poprawiają kondycję włosów. 

Wspomaganie zdrowego wzrostu włosów, przy jednoczesnej ochronie tych, które już masz, może mieć duży pozytywny wpływ na wygląd fryzury. Aby zmniejszyć wypadanie włosów nawet o 96%*, potraktuj przerzedzone włosy maską Pantene Pro-V Miracles Grow Strong Mask, zawierającą bambus i biotynę.

Co zrobić na przerzedzone włosy: porady dotyczące stylizacji

Możesz także poeksperymentować z kilkoma różnymi technikami stylizacji, aby zminimalizować wizualnie wygląd przerzedzonych włosów, zaczynając od poniższych sztuczek…

• Zmień przedziałek. Codzienne układanie przedziałka w ten sam sposób może zwrócić uwagę na przerzedzone obszary, które można zamaskować po prostu zmieniając kierunek ułożenia włosów. Jeśli zastanawiasz się, co zrobić z cofającą się linią włosów, odpowiedzią może być zmiana położenia przedziałka. Jeśli zwykle czeszesz się na jedną stronę, wypróbuj przedziałek na środku, z wymodelowaniem do przodu i zabezpieczeniem lekkim, podatnym lakierem do włosów, takim jak Pantene Pro-V Hairspray Perfect Volume’s.

• Mądrze obcinaj. Właściwe przycięcie włosów może zmienić wygląd przerzedzonych i wypadających włosów. Cieniowanie może dodać głębi, a krótsze cięcie może sprawić, że fryzura będzie wyglądała pełniej. Następnym razem, gdy będziesz w salonie, zapytaj swojego fryzjera, jak najlepiej ułożyć włosy, aby zredukować wizualnie przerzedzenie włosów.

• Mądrze stylizuj, bądź delikatna. Nie wybieraj fryzur, które ciągną lub obciążają włosy. Nadwyrężenie włosów może prowadzić do ich łamania się lub wypadania. Uważaj na wiązania lub spinki, które zaczepiają, a jeśli twoje włosy się złapią, rozczesuj je ostrożnie. Wymień starą szczotkę lub grzebień na szczotkę z naturalnym włosiem, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś. Pomaga to delikatnie ściągać naturalne olejki ze skóry głowy w dół łodygi włosa w celu odżywienia oraz zmniejsza ryzyko złamania włosów.

• Używaj właściwych produktów. Wybór produktów, które poprawiają gęstość włosów i minimalizują przerzedzenie lub wypadanie włosów, zrobi różnicę. Szampon Pantene Pro-V Miracles Grow Strong Shampoo wykorzystuje aktywne mieszanki składników odżywczych Pro-V, nasycone bambusem i biotyną, dla widocznie mocniejszych pasm, które są chronione przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją. Ten cudotwórca pomaga zmniejszyć wypadanie włosów*, wzmacniając je, aby uzyskać pełniejszy wygląd.

• Znajdź równowagę wilgotności. Jedną z głównych zasad przy szukaniu sposobu na wypadanie włosów, jest stosowanie odżywki. Wilgoć jest kluczowa. Łamliwość i wypadanie włosów są spowodowane przez suche, zniszczone i łamliwe pasemka. Jeśli będziesz traktować odżywkę jako centralny punkt codziennej pielęgnacji włosów, pomoże to poprawić nawilżenie włosów, co zminimalizuje ich łamliwość. Wybierz odżywkę, która skupia się na poprawie wytrzymałości włosów, np. odżywka Pantene Pro-V Miracles Grow Strong Conditioner. Ten głęboko nawilżający zabieg, wolny od olejków mineralnych i barwników, zawiera unikalną mieszankę Pro-V z biotyną i bambusem, dzięki czemu włosy są tak mocne i odporne, jak to tylko możliwe.

Wskazówka: nawilżanie włosów nie powinno kończyć się po zakręceniu kranu. Zapewnij włosom dodatkową ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją i wilgocią, nakładając odżywkę Pantene Pro-V Miracles Go Longer Leave-In Conditioner na wilgotne pasma, zaczynając od końcówek, a kończąc na połowie długości włosów. Udowodniono, że dzięki temu włosy są o 100% mocniejsze**, więc jak napisano na etykiecie, włosy mogą rosnąć dłużej!

• Zmniejsz temperaturę. Uszkodzenia spowodowane stylizacją mogą powodować wypadanie włosów i cieńsze pasemka. Zmniejsz temperaturę i zminimalizuj użycie narzędzi do stylizacji, aby dać włosom czas na regenerację.

• Zwróć uwagę na skórę głowy. Poświęć trochę więcej uwagi i troskliwej pielęgnacji w formie uspokajającego masażu skóry głowy. Udowodniono, że ta prosta metoda łagodzenia stresu, zastosowana podczas porannego lub wieczornego prysznica, stymuluje krążenie, co, jak się domyślasz, jest bardzo korzystne dla wzrostu włosów. Połącz tę kojącą pielęgnację skóry głowy z preparatem Pantene Miracles Roots Awakener, który, jak dowiedziono, tworzy optymalne środowisko dla lepszego wzrostu włosów dzięki unikalnej, silnej mieszance Pro-V z biotyną, bambusem i kofeiną.

• Porzuć kapelusz. Jeśli regularnie nosisz czapkę lub kapelusz i zauważyłaś przerzedzanie się włosów, może to być wynikiem łysienia mechanicznego – ciągnięcia lub napięcia/naprężenia włosów, co powoduje stopniową ich utratę. Tak więc, jeśli lubisz nakrycia głowy, upewnij się, że nie ciągną one włosów ani nie ocierają się o skórę głowy.

Co zrobić na przerzedzone włosy: zmiana stylu życia

Niewielkie zmiany stylu życia i nawyków związanych z włosami mogą poprawić jakość (i ilość) włosów. Niezależnie od tego, czy chodzi o ograniczanie nawyków, czy zapewnianie sobie bardzo potrzebnej troskliwej pielęgnacji, możesz wpłynąć na wygląd przerzedzonych włosów, obniżając poziom stresu i dobrze się odżywiając…

• Mniej stresu. Wiemy, że łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Ale jeśli uważasz, że stres może być u ciebie przyczyną wypadania włosów, wypróbuj sprawdzoną jogę lub medytację zmniejszającą stres. Jeśli raczej wolisz się pocić, spróbuj wybrać się na szybki spacer lub pobiegać w parku – udowodniono, że przebywanie na zewnątrz w otoczeniu zieleni również obniża poziom stresu.

 • Zdrowo się odżywiaj. Staraj się spożywać w ciągu dnia trzy posiłki wypełnione niezbędnymi kwasami tłuszczowymi, białkami i składnikami odżywczymi. Dobrą praktyką jest upewnienie się, że zawsze na talerzu masz różne kolory, abyś mogła czerpać korzyści z wielu różnych witamin i minerałów. Nie zapominaj o owocach i warzywach! Taki zwyczaj przyniesie korzyści włosom, które już wyrosły na twojej głowie i wszystkim nowym, małym włoskom. Pamiętaj, że zarówno kawa, jak i palenie hamują wzrost włosów.

Jeśli starasz się znaleźć przyczynę wypadania lub przerzedzania włosów, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub przeczytaj więcej o przyczynach przerzedzania się włosów.

*wypadanie włosów z powodu łamania w porównaniu z szamponem nieodżywiającym

**odporność na uszkodzenia z modelowania w porównaniu z szamponem nieodżywiającym

Powiązane Produkty

Więcej na ten temat